Поділитись:

У Вашингтоні узаконили добрива з тіл померлих людей

Четвер, 23 травня 2019, 02:33

Штат Вашингтон став першим американським штатом, який узаконив компостування людських останків. Про це повідомляє ВВС.

Спеціальна технологія прискорить процес розкладання і перетворить тіло померлого в багатий на поживні речовини ґрунт.

Його можуть повернути родичам померлого, які матимуть змогу використати його, щоб посадити квіти, овочі або фрукти. Компостування розглядають як альтернативу кремації і традиційному похованню – прихильники закону вважають, що його схвалення є необхідним з огляду на дефіцит територій для облаштування кладовищ.

У вівторок закон підписав губернатор штату Джей Інслі.

Катріна Спейд, яка лобіювала схвалення цього закону, вже заснувала компанію, яка надаватиме послуги з компостування. За словами пані Спейд, тіло померлої людини поміщатимуть у контейнер, заповнений люцерною, подрібненою деревиною і соломою.

Після цього контейнер закриватимуть, і протягом місяця тіло перебуватиме у процесі природного розкладання.

Процес компостування є набагато більш екологічним, аніж кремація, в процесі якої виділяється вуглекислий газ.

Екологічні альтернативи традиційному похованню останнім часом набирають все більшу популярність. Приміром, на початку місяця галасу наробила новина про те, що зірку серіалу "Беверлі-Гіллз 90210" Люка Перрі поховали в особливому "костюмі з грибів". Нібито з його допомогою можна зменшити токсичні викиди від людського тіла, зокрема свинцю та ртуті, що виділяються під час розкладання та кремації.

Компостування людських останків вже легалізовано у Швеції, а Британія узаконила так звані природні поховання – коли тіло людини ховали або в труні, що швидко розкладається, або взагалі без неї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремація: чи готовий Луцьк спалювати померлих

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 серпня 2020