Поділитись:

«Сьогодні почалася епоха бідності», – Фурса про розпуск Верховної Ради

Понеділок, 20 травня 2019, 11:25

Володимир Зеленський почав виконувати обов'язки Президента України. 

У понеділок, 20 травня, він склав присягу і заявив про розпуск Верховної Ради. 

Економічний експерт Сергій Фурса запевнив, що новообраний Президент зробив перший крок, яким відразу ж порушує закон.

«Так, для розпуску парламенту є соціальна легітимність, суспільство не любить депутатів, але немає юридичного права. І першим же кроком Президент показує, як він буде ставитися до верховенства права. І показав, що його особистий інтерес, політична вигода – важливіші. І чим він виправдовує такий крок: бажанням людей або пророкуванням астрологів – це не важливо. Виправдати можна будь-який злочин. Було б бажання. І поки рейтинг не впав, дуже хочеться зафіксувати високий результат в парламентських виборах. А на решту плювати», – написав Сергій Фурса у Facebook

Із його слів, єдине, що в сучасному світі відрізняє успішні країни від країн-невдах, – це якраз наявність верховенства права.

«Все просто. Якщо в країні діє верховенство права – країна буде багата. А багата країна – це країна багатих людей. Все інше другорядне. Розміри країни, ресурси, населення – це все грає роль другого плану. Країна без ресурсів може бути багатою, просто коли у неї буде верховенство права. Країна може бути наповнена ресурсами під зав'язку, але якщо там не діють закони, – це буде країна дуже бідних людей. Кінець епохи бідності – це завжди початок епохи верховенства права. І сьогодні нас повели в іншу сторону. І навряд варто очікувати, що якщо перший крок спрямований в бік бідності, то інші поведуть нас до багатства. Все-таки це дуже важливий вибір. Складний шлях в потрібну сторону або легка дорога до бідності. І зараз Зеленський показав, що у нього є бажання узурпувати владу. Зробив те ж саме, що Янукович. Просто Янукович використав для цього Конституційний Суд, а Зеленський – розпустив парламент сумнівним рішенням, яке, як він очікує, буде підтримано українськими судами. Роблячи цей крок, новий Президент показує, що він не сумнівається у вирішенні українських судів, які його підтримають. І ключове тут – які люди можуть гарантувати йому таку підтримку? Хто може гарантувати новому Президенту, що його сумнівне рішення обов'язково підтримає суд? Найчесніший український суд. Хто ці люди, які можуть забезпечити будь-яке рішення українських судів? Особливо окружного адміністративного суду. Ми знаємо прізвища цих людей. Це Коломойський, Портнов, Богдан. Саме на цих людей вирішив спертися обраний Президент. Саме ці люди забезпечать йому владу. А, значить, саме цим людям він буде винен. Ці люди гратимуть першу скрипку в його владі. І значить вони будуть отримувати від цього вигоду. Може, їхня бідність і закінчиться, навіть якщо вона і не починалася. Але це ті люди, інтереси яких зроблять українців біднішими», – пояснив експерт. 

Із його слів, рішення про розпуск – це ще й рішення про те, що зміни не потрібні новому Президенту. Зокрема, привести в парламент нову якісну зміну. Адже для цього потрібно змінити виборчу систему, для чого потрібен парламент.

«Розпускаючи парламент, Зеленський цементує його якість. Тому що половина Ради залишається за мажоритаркою. І всі токсичні персонажі, які є сьогодні в українському політикумі, використовують цю лазівку, щоб потрапити в парламент. Всі негідники, які асоціюються у нас з корупцією, стануть депутатами. І це не проблема Зеленського, адже він може завжди розраховувати в майбутньому на цих депутатів. Адже серед них немає його ідеологічних супротивників, до того ж ні в обраного Президента, ні у корупціонерів просто немає ніякої ідеології. Мажоритарники завжди намагаються бути в орбіті влади, в орбіті Президента. Це допомагає їхньому бізнесу. Тому самому мародерстві зокрема. І їх з радістю запрошує в новий парламент наш новий президент. Він їм там радий. Роблячи вибір між змінами, верховенством права і особистим інтересом отримати слухняний парламент, новий Президент зробив вибір на користь особистого інтересу. Сьогодні почалася епоха бідності. Сьогодні був зроблений перший крок в бік ще більшої бідності в найбіднішій країні Європи. І країна з радістю підтримала цей крок», – наголосив Фурса. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 вересня 2020
16 вересня 2020
13 вересня 2020
10 вересня 2020
09 вересня 2020
07 вересня 2020
04 вересня 2020
03 вересня 2020
25 серпня 2020
24 серпня 2020
23 серпня 2020