Поділитись:

За скільки продали луцьку квартиру із боргами за комунальні послуги

П'ятниця, 13 травня 2016, 17:54
За скільки продали луцьку квартиру із боргами за комунальні послуги

За результатами аукціону квартира, яка мала чималі борги за комунальні послуги, була продана більше, ніж за 400 тисяч гривень.

Згідно з матеріалами виконавчого провадження мешканці оселі не платили за комунальні послуги з 2012 року. Про це діловому виданню Волині "Конкурент" розповів начальник Першого відділу ДВС Луцького міського управління юстиції Сергій Харченко.

Він розповів, що виконавча служба з 2014 року працює з ДП "СЕТАМ". Державний виконавець передає матеріали на "СЕТАМ", вони дають оголошення, і кожен охочий може взяти участь в торгах.

В аукціоні на луцьку двокімнатну квартиру, яку виставили за борги, взяло участь 5 учасників. Відповідно виграв той учасник, який запропонував за це житло найбільшу суму – понад 400 тисяч гривень.

"В квартирі проживає двоє людей, неповнолітніх там не було. Та й взагалі закон обмежує реалізацію майна, де є неповнолітні діти. Коли державний виконавець встановлює, що в об'єкті є неповнолітні діти, то звертається в орган опіки та піклування і тільки після їхнього дозволу проводиться реалізація цього майна", – сказав Сергій Харченко.

Він також зазначив, що жителі цієї оселі мали великі борги перед ДКП "Луцьктепло", ЖКП № 3, КП "Луцькводоканал". Загалом за комунальні послуги "злісні" неплатники боргували понад 40 тисяч гривень.

"Ми встановили, що ця квартира мала чималі борги. Для того, щоб переконатись чи боржник зацікавлений у погашенні заборгованості, ми попередньо звертались у департамент соціальної політики, щоб дізнатись чи не мають вони субсидії. Виявилось, що вони за нею не звертались. Так само, як і не звертались у ДКП "Луцьктепло" за реструктуризацією боргу", – зазначив Харченко.

Зі слів начальника першого відділу ДВС стало відомо, що один з жителів цієї квартири – пенсіонерка, якій належить ½ частина житлової площі. Поки що боржники живуть в уже проданій квартирі. Однак, якщо нові власники попросять їх виселитись, і вони цього добровільно не зроблять, то перші мають законне право звернутися до суду. Тоді нинішні мешканці змушені будуть покинути оселю згідно з рішенням суду.

Частину коштів, які надійшли від торгів, виконавча служба спрямувала на погашення заборгованості за комунальними послугами. 10 % від суми пішло на виконавчий збір, решту грошей колишні власники квартири повинні забрати собі. За ці гроші, до речі, вони можуть придбати дешевше житло.

До слова, на сьогодні в Луцьку є чимало квартир, у яких значна заборгованість перед "Луцькттеплом", "Луцькводоканалом" та іншими комунальними підприємствами.

У виконавчій службі кажуть, аби вберегти свою оселю від схожої "долі", варто гасити заборгованість за комунальну плату, поки не пізно. Ще один варіант – влаштуватись на роботу, щоб виконавча служба могла стягувати борг із зарплати, або ж звернутися до "Луцьктепла" за реструктуризацією заборгованості.

Як розповів Сергій Харченко, нині у Луцьку є декілька квартир-боржників, які можуть потрапити на аукціон, якщо їхні мешканці не повернуть боргів.

Надрукувати
мітки:
коментарів