Поділитись:

У мами татуювання з’явилося перш, ніж у мене, – тату-майстер Юлія Кушнір (інтерв’ю)

Вівторок, 14 травня 2019, 20:00

Певно, багато хто знає або звертав увагу на яскраву студію тату VeAn, яка знаходиться у центрі Луцька. Там «Конкурент» знайшов здібного, цікавого та зовсім юного тату-майстра Юлію Кушнір.

19-річна дівчина, яка нині у коледжі навчається на дизайнера і планує вступати до ЛНТУ, розповіла, як отримала роботу у тату-студії, які зображення нині у тренді, чи існує залежність від татуювань та чи виконує вона тату безкоштовно.

– Розкажи, як ти стала тату-майстром?

– Працюю я з липня, скоро буде рік. Прийшла сюди на курси, вивчилася в Артема Якубишина. Я займалася малюванням, 8 років ходила у художню школу. Вже мала певний досвід і розуміла, що робити з формами, полотном. Мені стало цікаво, як це – бити малюнки на шкірі. Мене зацікавила ця сфера і я прочитала, що в Луцьку відкривається студія тату, тоді й зрозуміла, що треба йти. Я не пошкодувала, мені дуже подобається співпраця з людьми, комунікація.

– Певно, в кожної людини є той, на кого вона рівняється у професійному плані. На кого рівняєшся ти?

– Звичайно, рівняюся на свого керівника Артема. Він розповів мені багато лайфхаків та секретиків і зараз допомагає.

– Чи пам’ятаєш, коли перший раз робила комусь татуювання? Чи було страшно?

– Так, мені підшукали клієнтів у VeAn. Я тоді ще вчилася і ходила на курси. Не було страшно, але якби перші 2 хвилини вчитель не стояв наді мною, то було б страшнувато. Бо спочатку я працювала на латексі і уявляла, як це буде на шкірі. Екзаменаційною роботою стала моя мама. Вона стала третьою людиною, якій я зробила тату. Набила мамі комашку на нозі. Була запланована зустріч, не прийшов клієнт, я подзвонила мамі і сказала: «Приходь». Для мами – це перша тату, вона дуже хотіла, щоб її зробила саме я. Та й взагалі у неї татуювання з’явилося перш, ніж у мене.

– Як правильно підготуватися до набивання тату? 

– Треба не вживати алкоголь мінімум 2 дні, не пити каву перед сеансом, взяти правильний одяг. До прикладу, якщо клієнт прийшов у джинсах, а збирається бити тату на стегні, то краще взяти із собою короткі м'які шорти.

– Чи існує залежність від татуювань?

– Це втягує. На сеансі, коли роблю перше тату, то люди бояться, не знають, які відчуття. А коли закінчується сеанс, то вже думають про наступну і просять пораду.  

– Яким було найдивніше тату, яке ти робила?

– Не сказала б, що найдивніше, але просто іноземцю била Герб України. Його дружина українка, і він так вирішив. Мені як українці було приємно, і я це запам’ятала.

– Скільки на тобі тату? Кому довірила їх бити?

– На мені поки одне татуювання. Робив мій колега. Він щось пожартував і сказав: «Давай, Юлю, наб’ємо тобі тату». Бив його 4 години. Було легко, можливо, тому що це знайома людина. Не боляче, не страшно. Зараз на мені півонія, я планую взагалі «квітковою женщіною» бути (сміється, – К). Собі обирала кілька варіантів, а зупинилася на цьому малюнку. Не вбачаю в цьому якийсь сенс, це просто гарний малюнок.

– Що набивають хлопці, а що – дівчата?

– Зараз просто увірвався такий стиль, як vipsheyding. Ще популярні квіти – ті ж півонії, орхідеї. Хлопці набивають собі ліси, ліани, дерева.

– Чи траплялися якісь курйози у роботі?

– Робота – це суцільний курйоз. Якось записалася на сеанс жінка, ми узгодили перед тим ескіз, місце, розмір. За 10 хвилин до сеансу вона дзвонить і питає, на якій ми вулиці, бо не може знайти. Ми розповіли, і вона пообіцяла, що за 5 хвилин буде. А через 10 хвилин знову дзвонить і уточнює, чи ми з Луцька, бо вона з Житомира. Пожартувала, що за 5 хвилин вона точно не доїде.

Багато хто втрачає свідомість. Не тому, що боляче, а перехвилювалися, не поїли, а ми відкачуємо людей. Це навіть зближує клієнта з майстром (сміється, – К.).

– Чи доводилося відмовляти людей від тату?

– Взагалі – ні. А якщо вони приходять з ескізом, але я бачу, що він недосконалий, можна підібрати кращий і цікавіший, або за стилістикою чи формою не співпадає з місцем, де хочуть його нанести, то я пропоную інші варіанти. Зазвичай люди погоджуються. Відмовляю від тату тільки свою сестру, але обіцяю, що через кілька років зроблю.

– Інколи люди просять зробити тату з іменем коханої, коханого, однак є ймовірність того, що вони не будуть разом. Як виправити таке тату?

– Завжди можна зробити перекриття. Там зовсім інший малюнок наноситься на попереднє тату. Якщо це дуже чорний малюнок, то я пропоную лазер, щоб підсвітлити тату. Потім є більше шансів знайти і цікавіший ескіз. Із таким приходять дуже багато людей.

– Ти робила комусь татуювання безкоштовно?

– Ні. Хіба тільки тоді, коли вчилася.

– А взагалі татуювання у 2019 році це дорого?

– У нас мінімальна ціна 500 гривень. А далі все залежить від складності, розміру татуювання і місця, де воно має бути.

– Робота майстром-тату однозначно творча. Чи трапляється таке, що тебе покидає муза? Якщо так, то як із цим борешся?

– Буває. Я підписана на багатьох тату-майстрів, шукаю різні стилі, в яких мені було б цікаво працювати, і шукаю ідеї в них. Надихаюся роботами інших майстрів.

– Тренди на тату у 2019 році. Які вони?

– Жінки зазвичай набивають квіти. Зараз ще дуже популярні літачки із сердечками, лотоси. Це щось ніжне, жіночне, щоб підкреслювало витонченість. Ще жінки набивають мандали – це такі візерунки у формі зірок і квіток. У чоловіків у тренді ліси, вовки, леви.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів