Поділитись:

У світ через мистецтво: 100 років "Щедрику" (відео)

Понеділок, 13 травня 2019, 00:30

У культурному палаці «Жофін» у Празі 11 травня відбувся концерт «Української республіканської капели NOW Кредо», що складається з 82 співаків. Концертом у Празі стартував світовий тур хору, що виконує українську духову та народну музику.

Про це пише Радіо Свобода.

Концерт відбувся за іініціативи Покровської міської ради.

«Фактично ми є свідками народження культурної дипломатії України. Те, що продемонструвала Українська Народна Республіка сто років тому, сьогодні це показує новий хор. Ми несемо пісню, мистецтво у світ, Україну у світ через мистецтво», – розповів Радіо Свобода український посол в Чехії Євген Перебийніс.

Подія розпочалася презентацією документального фільму про Україну сторічної давнини та про історію створення культового «Щедрика».

Концерт відбувся на честь 100-річчя заснування Української республіканської капели під керівництвом видатного диригента Олександра Кошиця і світового тріумфу «Щедрика», який уперше пролунав у Європі сто років тому на початку травня 1919 року саме в Празі зі сцени Національного театру.

«Я маю глибоке переконання, що українська культура не мала нічого схожого з тим, що зробив Кошиць із своєю капелою. Україні було що показати сто років тому, і є що показати зараз», – зазначив диригент капели Богдан Пліш.

Хор, так само, як і нині, складався з 82 співаків і презентував тоді Європі мистецтво молодої УНР, яка проголосила незалежність від більшовицької Росії. На батьківщині хор Кошиця називали «культурною армією» і надавали не меншого значення у виборюванні незалежності України, ніж регулярним військам.

Програма концерту мала дві частини: українську духовну музику, де акапельно пролунали твори Валентина Сильвестрова, Миколи Леонтовича й Олександра Кошиця, і обробки українських народних пісень, які супроводжувалися народними костюмами та театральними постановками.

У кінці концерту, який тривав три години, члени української громади винесли на сцену великий синьо-жовтий стяг.

«Українська республіканська капела NOW Кредо» після виступу в Празі продовжить гастрольний тур, який охопить 11 європейських країн і завершиться різдвяним виступом наприкінці 2019 року в «Карнегі-холлі» у Нью-Йорку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лорак, DZIDZO, Усик, Ломаченко: назвали зірок, які не платять податки

Надрукувати
мітки:
коментарів