Поділитись:

Волинські мами-патрульні і їхні діти: зворушливі світлини (ФОТО)

Неділя, 12 травня 2019, 12:00

Щирі світлини, неймовірні життєві історії та позитивні емоції – результат соціального проекту, спрямованого на підтримку жінок, які служать у патрульній поліції, і присвяченого до Дня матері. Фотографії опублікували на сторінці Патрульної поліції у Волинській області.

Цим проектом ініціатори показали, що жінки в патрульній поліції – особливі та неймовірні. Ще більшої поваги заслуговують ті, хто виховує дітей – хтось зовсім маленьких, а хтось уже дорослих. Поєднувати материнство та службу – непросто, але можливо. Як це вдається полісменкам – вони розповіли під час фотографування.

Кажучи чесно, їм не завжди є час поспілкуватись зі своїми дітьми, приділити їм достатньо часу, тож ідею спільного фотографування сприйняли позитивно.

Фотограф Ярослав Близнюк також підтримав пропозицію, адже торік у його студії фотографувались патрульні зі своїми мамами. Ярослав каже, що головне в сімейних фотосесіях – налаштованість на позитив, тож коли патрульні приходили до студії строгими, їх непросто було розвеселити, було помітно, що в них складна робота. «Але й результат від того приємніший, адже нині вони матимуть приємний спогад, пов'язаний і з роботою, і з дітьми», - каже фотограф з Фотостудія ЯРКО.

Долучилась до проекту і компанія ТЕРЕМНО ХЛІБ, яка надала солодкі подарунки учасникам фотосесії.

Усього в патрульній поліції Луцька й Ковеля нині працює 19 жінок-матерів, які виховують 29 дітей.

До прикладу, 31-річна Наталія Гонтар родом з Маневиччини, кілька років працювала в лабораторії, але вирішила кардинально змінити своє життя, заповнивши анкету в патрульну поліцію. Кілька місяців тому вона успішно завершила навчання в Академії патрульної поліції у Києві, де її визнали найкращою слухачкою, жінка була командиром взводу, що складався, здебільшого, з чоловіків. Поки Наталя навчалась, її 11-річна дочка Аня ходила в 5 клас і перебувала під опікою бабусі. Дівчинка мріє бути суддею і справедливо судити людей.

30-річна Інна Чорна працює з вересня 2018 року. Не зважаючи на різний і не завжди гнучкий графік несення служби, намагається максимально багато уваги приділяти 6-річній Валерії, яка ще відвідує дитсадок. Інна багато разів виїжджала на виклики, пов’язані з дітьми, тому й свою кровинку намагається убезпечити якомога більше, придбала їй годинник, через який відстежує місце перебування дитини. Та й загалом дбає, аби донька ні в чому не мала потреби.

Обожнює своїх дітей і старша інспекторка з особливих доручень Олена Чабан. Жінка фотографувалась з 11-річною Соломією, а 16-річний Матвій був зайнятий навчанням, у нього скоро випускний. Донька захоплюється грою на фортепіано і мріє стати архітектором та наполегливо зараз студіює всі науки, які для цього потрібні. Олена каже, що якби могла, прихилила б дітям цілий світ. Нині вона мріє показати синові й дочці цей світ, показати, що він широкий і має багато можливостей.

Іванна Сеник виховує трьох доньок: 12, 10 і 6 років. У патрульній поліції це справді рівнозначно справжньому героїзму: поєднувати сумлінне виконання службових обов’язків та прекрасно виховувати дочок. Після зміни жінка часто приїжджає додому втомлена, де донечки вже приготували мамі сніданок чи вечерю. Рідко вдається відпочити, бо й багато працює по дому, має дачу. Радіє, що завдяки спільній фотосесії вдалось зібрати дочок разом і отримати позитивні емоції.

Тетяна Парфенюк працює в секторі документального забезпечення, її робота – постійно з документами та листами, контролює виконання, відповідає на звернення громадян. Попри це, її 14-річний Дмитро та 9-річний Денис гарно вчаться і слухають маму.

Інспекторка Ольга Шмігель знає, як працювати з дітьми, адже вже понад 2 роки організовує зустрічі в школах та дитсадках з інспекторами. Її 8-річна Іліана, очевидно, все знає про патрульну поліцію) Ольга жартує, що чужим дітям приділяє значно більше часу, ніж власній доньці. Але Іліана зайнята постійно: школа, співи, акробатика. Знає, що треба бути спортивною і підтягнутою та в усьому бере приклад з мами.

15-річний Даниїл уже навіть вищий за свою маму Лілію Герасимович, яка несе службу в 3 роті. Хлопець захоплюється футболом, а мамою пишається. Попри насичений графік, жінка встигає займатись і сином, адже вік нині такий, що хлопець потребує нагляду й уваги.

Катерина Пальцун в патрульній поліції відповідає за матеріальне забезпечення інспекторів: формений одяг, канцелярське приладдя, технічні засоби. Жінка веде комунікацію з різними органами, які прямо впливають на життєдіяльність Управління. Виховує 11-річну Ірину.

Олена Завадська має двох доньок: 19-річну Юлію та 13-річну Маргариту. Від фотосесії всі троє просто в захваті, адже вже давно й багато разів збирались разом пофотографуватись, однак все не виходило. Тож висловлюють вдячність фотографу, який зумів показати у світлинах їхні характери.

Моніч Тетяна представляє інтереси відділу організації несення служби в місті Ковелі. Жінка раніше працювала у виконавчій службі, тож до строгості в родині 15-річній Наталі не звикати. Попри це, дівчинка захоплюється мамою, каже, що та з роботи приходить щасливою, а їй деякі друзі навіть заздрять, що мама служить в поліції. На думку Тетяни, жінки більш витривалі, тому їм робота в поліції підходить. Відстоювати інтереси патрульних в судах складно, фактично, 90% порушників не визнають провини, однак, після надання належних доказів, змушені погоджуватись з порушеннями. «Для мене день матері – це свято, що символізує любов. Мати маму і самій бути мамою – це для мене велике щастя», - розповідає Тетяна Моніч.

Іванна Родзінська має 4-річного Павлика та очікує другу дитину. Жінка працює у відділі адміністративної практики. «Каже, що вдома є підтримка, тож робота подобається. «Щодня розкриваюсь, відчуваю щось нове з сином, бачу, що добре його виховую, прищеплюю правильні цінності, і в цьому допомогла моя нинішня робота. Найважче приїжджати на виклики, де діти живуть в антисанітарії, не доглянуті, у нас таких дуже багато. Мені як мамі це боляче бачити», - розповідає інспекторка. Натомість, син всіляко допомагає мамі, аби та мала більше вільного часу, зокрема миє посуд та складає іграшки.

А Кисляк Аліна, яка нещодавно завершила навчання в Академії патрульної поліції, дає раду з вихованням трьох синів! Жінка завжди доглянута і гарна, позитивна та усміхнена. Сини та чоловік є справжньою опорою в житті, завжди підтримують і допомагають. «Чесно кажучи, вагалась, чи брати участь у фотосесії, але таки наважилась, приїхала з Ковеля і отримала масу позитивних емоцій, приємно провела час з дітьми, за що вдячна організаторам», - каже патрульна.

28-річна поліцейська з Ковеля Оксана Грек розповідає: «Маю донечку 7 місяців, звуть Валерія. Уже вийшла на роботу, тому що хочеться своїй дитині дати тільки найкраще. Вона моя бажана і довгоочікувана дитина, але так склалось, що виховую її одна, тому і змушена була повернутись на роботу, наразі працюю в апараті. З вихованням допомагають батьки та рідна сестра по можливості».

Прес-секретар УПП Ольга Бузулук має двох донечок – 4 та 7 років, яких дуже любить. «Фотосесія була дуже доречною, оскільки не маю просто так вільного часу, аби професійно сфотографуватись з доньками, тож рада такому проекту», - каже жінка.

Комарук Юлія має 9-річного сина Марка, який захоплюється танцями та боксом. Каже, що роботу й сім’ю поєднує без проблем, адже син дуже самостійний і багато чого вміє робити сам, тож Юлія ним пишається.

І ми пишаємось нашими мамами-патрульними. Зичимо їм та всім матерям безмежної любові, ласки й тепла, розуміння і підтримки, нехай ваші діти радують і досягають значних успіхів, аби ви ними завжди гордились.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 грудня 2022
02 листопада 2022
04 жовтня 2022
28 вересня 2022
04 вересня 2022
15 серпня 2022
05 серпня 2022
28 липня 2022
18 липня 2022
05 липня 2022
11 червня 2022
08 травня 2022
22 лютого 2022
14 лютого 2022
11 січня 2022
10:18