Поділитись:

Волинські мами-патрульні і їхні діти: зворушливі світлини (ФОТО)

Неділя, 12 травня 2019, 12:00

Щирі світлини, неймовірні життєві історії та позитивні емоції – результат соціального проекту, спрямованого на підтримку жінок, які служать у патрульній поліції, і присвяченого до Дня матері. Фотографії опублікували на сторінці Патрульної поліції у Волинській області.

Цим проектом ініціатори показали, що жінки в патрульній поліції – особливі та неймовірні. Ще більшої поваги заслуговують ті, хто виховує дітей – хтось зовсім маленьких, а хтось уже дорослих. Поєднувати материнство та службу – непросто, але можливо. Як це вдається полісменкам – вони розповіли під час фотографування.

Кажучи чесно, їм не завжди є час поспілкуватись зі своїми дітьми, приділити їм достатньо часу, тож ідею спільного фотографування сприйняли позитивно.

Фотограф Ярослав Близнюк також підтримав пропозицію, адже торік у його студії фотографувались патрульні зі своїми мамами. Ярослав каже, що головне в сімейних фотосесіях – налаштованість на позитив, тож коли патрульні приходили до студії строгими, їх непросто було розвеселити, було помітно, що в них складна робота. «Але й результат від того приємніший, адже нині вони матимуть приємний спогад, пов'язаний і з роботою, і з дітьми», - каже фотограф з Фотостудія ЯРКО.

Долучилась до проекту і компанія ТЕРЕМНО ХЛІБ, яка надала солодкі подарунки учасникам фотосесії.

Усього в патрульній поліції Луцька й Ковеля нині працює 19 жінок-матерів, які виховують 29 дітей.

До прикладу, 31-річна Наталія Гонтар родом з Маневиччини, кілька років працювала в лабораторії, але вирішила кардинально змінити своє життя, заповнивши анкету в патрульну поліцію. Кілька місяців тому вона успішно завершила навчання в Академії патрульної поліції у Києві, де її визнали найкращою слухачкою, жінка була командиром взводу, що складався, здебільшого, з чоловіків. Поки Наталя навчалась, її 11-річна дочка Аня ходила в 5 клас і перебувала під опікою бабусі. Дівчинка мріє бути суддею і справедливо судити людей.

30-річна Інна Чорна працює з вересня 2018 року. Не зважаючи на різний і не завжди гнучкий графік несення служби, намагається максимально багато уваги приділяти 6-річній Валерії, яка ще відвідує дитсадок. Інна багато разів виїжджала на виклики, пов’язані з дітьми, тому й свою кровинку намагається убезпечити якомога більше, придбала їй годинник, через який відстежує місце перебування дитини. Та й загалом дбає, аби донька ні в чому не мала потреби.

Обожнює своїх дітей і старша інспекторка з особливих доручень Олена Чабан. Жінка фотографувалась з 11-річною Соломією, а 16-річний Матвій був зайнятий навчанням, у нього скоро випускний. Донька захоплюється грою на фортепіано і мріє стати архітектором та наполегливо зараз студіює всі науки, які для цього потрібні. Олена каже, що якби могла, прихилила б дітям цілий світ. Нині вона мріє показати синові й дочці цей світ, показати, що він широкий і має багато можливостей.

Іванна Сеник виховує трьох доньок: 12, 10 і 6 років. У патрульній поліції це справді рівнозначно справжньому героїзму: поєднувати сумлінне виконання службових обов’язків та прекрасно виховувати дочок. Після зміни жінка часто приїжджає додому втомлена, де донечки вже приготували мамі сніданок чи вечерю. Рідко вдається відпочити, бо й багато працює по дому, має дачу. Радіє, що завдяки спільній фотосесії вдалось зібрати дочок разом і отримати позитивні емоції.

Тетяна Парфенюк працює в секторі документального забезпечення, її робота – постійно з документами та листами, контролює виконання, відповідає на звернення громадян. Попри це, її 14-річний Дмитро та 9-річний Денис гарно вчаться і слухають маму.

Інспекторка Ольга Шмігель знає, як працювати з дітьми, адже вже понад 2 роки організовує зустрічі в школах та дитсадках з інспекторами. Її 8-річна Іліана, очевидно, все знає про патрульну поліцію) Ольга жартує, що чужим дітям приділяє значно більше часу, ніж власній доньці. Але Іліана зайнята постійно: школа, співи, акробатика. Знає, що треба бути спортивною і підтягнутою та в усьому бере приклад з мами.

15-річний Даниїл уже навіть вищий за свою маму Лілію Герасимович, яка несе службу в 3 роті. Хлопець захоплюється футболом, а мамою пишається. Попри насичений графік, жінка встигає займатись і сином, адже вік нині такий, що хлопець потребує нагляду й уваги.

Катерина Пальцун в патрульній поліції відповідає за матеріальне забезпечення інспекторів: формений одяг, канцелярське приладдя, технічні засоби. Жінка веде комунікацію з різними органами, які прямо впливають на життєдіяльність Управління. Виховує 11-річну Ірину.

Олена Завадська має двох доньок: 19-річну Юлію та 13-річну Маргариту. Від фотосесії всі троє просто в захваті, адже вже давно й багато разів збирались разом пофотографуватись, однак все не виходило. Тож висловлюють вдячність фотографу, який зумів показати у світлинах їхні характери.

Моніч Тетяна представляє інтереси відділу організації несення служби в місті Ковелі. Жінка раніше працювала у виконавчій службі, тож до строгості в родині 15-річній Наталі не звикати. Попри це, дівчинка захоплюється мамою, каже, що та з роботи приходить щасливою, а їй деякі друзі навіть заздрять, що мама служить в поліції. На думку Тетяни, жінки більш витривалі, тому їм робота в поліції підходить. Відстоювати інтереси патрульних в судах складно, фактично, 90% порушників не визнають провини, однак, після надання належних доказів, змушені погоджуватись з порушеннями. «Для мене день матері – це свято, що символізує любов. Мати маму і самій бути мамою – це для мене велике щастя», - розповідає Тетяна Моніч.

Іванна Родзінська має 4-річного Павлика та очікує другу дитину. Жінка працює у відділі адміністративної практики. «Каже, що вдома є підтримка, тож робота подобається. «Щодня розкриваюсь, відчуваю щось нове з сином, бачу, що добре його виховую, прищеплюю правильні цінності, і в цьому допомогла моя нинішня робота. Найважче приїжджати на виклики, де діти живуть в антисанітарії, не доглянуті, у нас таких дуже багато. Мені як мамі це боляче бачити», - розповідає інспекторка. Натомість, син всіляко допомагає мамі, аби та мала більше вільного часу, зокрема миє посуд та складає іграшки.

А Кисляк Аліна, яка нещодавно завершила навчання в Академії патрульної поліції, дає раду з вихованням трьох синів! Жінка завжди доглянута і гарна, позитивна та усміхнена. Сини та чоловік є справжньою опорою в житті, завжди підтримують і допомагають. «Чесно кажучи, вагалась, чи брати участь у фотосесії, але таки наважилась, приїхала з Ковеля і отримала масу позитивних емоцій, приємно провела час з дітьми, за що вдячна організаторам», - каже патрульна.

28-річна поліцейська з Ковеля Оксана Грек розповідає: «Маю донечку 7 місяців, звуть Валерія. Уже вийшла на роботу, тому що хочеться своїй дитині дати тільки найкраще. Вона моя бажана і довгоочікувана дитина, але так склалось, що виховую її одна, тому і змушена була повернутись на роботу, наразі працюю в апараті. З вихованням допомагають батьки та рідна сестра по можливості».

Прес-секретар УПП Ольга Бузулук має двох донечок – 4 та 7 років, яких дуже любить. «Фотосесія була дуже доречною, оскільки не маю просто так вільного часу, аби професійно сфотографуватись з доньками, тож рада такому проекту», - каже жінка.

Комарук Юлія має 9-річного сина Марка, який захоплюється танцями та боксом. Каже, що роботу й сім’ю поєднує без проблем, адже син дуже самостійний і багато чого вміє робити сам, тож Юлія ним пишається.

І ми пишаємось нашими мамами-патрульними. Зичимо їм та всім матерям безмежної любові, ласки й тепла, розуміння і підтримки, нехай ваші діти радують і досягають значних успіхів, аби ви ними завжди гордились.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 липня 2020
03 липня 2020
22 травня 2020
11 травня 2020
10 травня 2020
20:00
09 травня 2020
26 квітня 2020
19 квітня 2020
20 березня 2020
29 лютого 2020
01 січня 2020
24 грудня 2019