Поділитись:

Після "підштовхування" Волинь поділила гроші на обладнання для першачків

Субота, 11 травня 2019, 10:16

фото ілюстративне

П'ять областей, що були під загрозою зриву закупівель обладнання для Нової української школи – Волинська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська та Запорізька – після легкого «підштовхування» швидко зорієнтувалися і вже перерозподілили всі кошти.

Про це зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич 10 травня, – інформує прес-служба МОН

Однак є дві області, які, попри запевнення виконати розподіл у квітні, єдині ще цього не зробили – це Житомирська та Миколаївська області. 

«Ми повірили на слово. Частина виконала обіцяне, частина – ні. Миколаївська та Житомирська області – єдині, в яких досі не здійснено розподілу і сьогодні там закупівлі на Нову українську школу перебувають під більш ніж реальною загрозою зриву», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що гіркий досвід минулого року, коли не все обладнання надійшло до шкіл вчасно, не може повторитися, тому люди мають знати, які обласні ради досі не розподілили кошти.

Очільники управлінь освіти обох регіонів зазначили, що у кожній з областей сесії обласних рад не збиралися ще з грудня місяця. Водночас проекти розподілу вже готові і подані депутатам обласних рад.

«Шановні колеги, ми всі добре знаємо, як ложка дьогтю псує бочку меду. Навіть якщо в одній області не буде здійснено закупівлі вчасно, постраждає робота усіх нас, адже це вже не повністю зроблена робота», – додала Міністр.

Лілія Гриневич підкреслила, що МОН свою роботу над помилками зробило – Уряд віддав гроші з центрального бюджету на два місяці раніше – ще у лютому. Наразі робота за обласними радами та управліннями освіти.

Довідково: 

У 2019 році Уряд спрямував субвенцію на обладнання класів Нової української школи. З новим обладнанням навчатимуться першокласники, які прийдуть у школу в вересні 2019 року. Загалом виділено 1 млрд 215 млн грн, з яких 950 млн грн передбачено для придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерного обладнання, а ще 265 млн грн спрямовується для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.  

Така ж субвенція виділялася й 2018 року для обладнання 1-х класів, які першими почали навчатися в межах реформи Нова українська школа.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стільці проти грошей: кому і скільки грошей Волинь віддала за нові парти

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 липня 2020
12:57
09:30
02 липня 2020
01 липня 2020