Поділитись:

Волинські тергромади отримають цьогоріч 126 мільйонів гривень на інфраструктуру

П'ятниця, 03 травня 2019, 15:36

Кабінет Міністрів України розпорядженням «Про затвердження розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ у 2019 році» наприкінці квітня розподілив цьогорічну інфраструктурну субвенцію для 806 ОТГ України. Її обсяг становить 2,1 мільярда гривень, тож у середньому на одну ОТГ це 2,6 мільйона.

Що ж до 50 волинських ОТГ, то цьогоріч вони отримають 126,3 мільйона гривень і це на 19,9 мільйона більше, ніж торік, коли субвенцію надавалася 40 громадам, – повідомляє Волнське регіональне відділення Асоціації міст України. 

До речі, Асоціація міст України погодила проект розпорядження щодо розподілу інфраструктурної субвенції ОТГ із зауваженнями, які частково враховані.

Як розповів Валентин Малиновський, консультант з правових питань Асоціації міст України, що працює в області в межах проекту «ПУЛЬС», який АМУ втілює за підтримки USAID, найсоліднішу «інфраструктурку» на Волині – 11,7 мільйона гривень – цьогоріч матиме найбільша громада в області – Любешівська селищна ОТГ, а найменшу – 856,6 тис. грн Смолигівська сільська ОТГ Луцького району – найменша в області та одна з п’яти перших громад, що утворилися на Волині.

Серед районів найбільша сума цієї субвенції надійде до дев’яти ОТГ Луцького району – 17,4 млн грн, шести Ковельського – 13,1 млн, чотирьох Любомльського – 12,3 млн. Найменше отримають від держави на розвиток інфраструктури ОТГ Турійського і Рожищенського районів – усього по 2,2 мільйона. Як і в попередні роки, жодної копійки не буде для Горохівщини, де поки немає ОТГ за винятком Мар’янівської селищної ОТГ, де вибори відбудуться цьогоріч у червні, а інфраструктурну субвенцію вони отримають лише у 2020-му.

Загалом, упродовж 2016-2019 років найбільше інфраструктурної субвенції матиме Ковельщина – 52,2 млн грн, Володимир-Волинський район – 45,5 млн, Луцький – 33,5 млн грн., а найменше, окрім Горохівського, Камінь-Каширський – усього 2,8 млн грн.

Нагадаємо, що цю субвенцію розподіляють за формулою, відповідно до площі ОТГ та кількості сільського населення. Кошти субвенції можуть бути спрямовані на розроблення проектної документації; підвищення якості надання адміністративних послуг; створення сучасних систем організації управління громадою; реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ ОТГ; нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності; закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення; здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:30
02 липня 2020
01 липня 2020
30 червня 2020