Поділитись:

Лампи стріляли, котел шкварчав: на Вересневому в будинках погоріла техніка (фото)

П'ятниця, 03 травня 2019, 09:10

У мікрорайоні Вересневому понад сотня будинків залишилися без електропостачання.

Зі лів мешканців району, трапилася аварія пізно ввечері 2 травня і у всіх одночасно через перепад напруги, – пише ІА "Волинські Новини". 

Депутат Луцької міської ради від мікрорайону Борис Смаль розповів, що аварія почалася майже одночасно у всіх будинках і супроводжувалася гучним тріском в розетках та задимленням електроприладів. Зокрема аварії зафіксували на вулицях Довженка, Новій, Польовій, Стрельникова та Куделі. А мешканці будинків розповіли, що іскрився навіть провід між стовпами на вулиці. У «Волиньобленерго» повідомили, що майстри приїдуть лише наступного дня.

Лучани Анатолій Петрук та Вікторія Паньків, які мешкають на вулиці Куделі, кажуть, що аварія в їхньому будинку розпочалася з мікрохвильовки, яку тут же вимкнули і винесли на вулицю. Далі почали стріляти лампочки, задимілись патрони.

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

«Почали збігатись сусіди. На стабілізаторах була напруга від 287 до 330 вольт при нормі в 220, почав горіти і шкварчати котел», – розповідає Анатолій Петрук та додає, що в кімнаті в той час грались двоє маленьких дітей, які від страху босоніж вибігли на вулицю.

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

Вікторія Паньків каже, що всі електроприлади, які в той час були увімкнені в електромережу, почали диміти і стріляти, як феєрверки.

«На щастя, це сталось ввечері. Наша спальня на другому поверсі, і якби вночі це сталось, то не знаю, чи до ранку були б живі», – каже жінка.

Така ж ситуація сталася і на трьох сусідніх вулицях. Олександр Жолоб, який мешкає в будинку на вулиці Куделі, розповів, що на момент аварії було видно, як іскрився провід між стовпами на вулиці. Досі між будинками – стійкий запах паленої пластмаси. Чоловік каже, що на момент аварії в будинку перебувало двоє дітей, віком 2 і 9 років.

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

«Я відразу вийняв пробки з лічильника, але це ніяк не допомогло. Від струму розплавило розетку так, що не міг вийняти вилку», – розповідає чоловік.

Постраждала від аварії в мережі і мешканка вулиці Куделі Галина Миколаївна – в її будинку згорів мережевий фільтр, від якого працювало декілька електроприладів.

Жінка каже, що дим пішов і з системного блоку комп’ютера, який в той час був увімкненим.

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

Місцеві жителі нарікають, що скаржились на проблеми з електропостачанням в обленерго і раніше. На їхню думку, ще із зими були негаразди з трансформатором.

У ніч на 3 травня на виклик прибуло декілька екіпажів патрульної поліції та слідчо-оперативна група.

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

Автор фото:ІА "Волинські Новини"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
12:57
09:30
02 липня 2020
17:27