Поділитись:

Як "лайки" в соцмережах впливають на наше життя

Четвер, 02 травня 2019, 19:36

Instagram хоче відмовитися від показу "лайків" заради психічного здоров’я користувачів. Соцмережа тестує функцію приховування кількості "лайків" під постом. Натомість замість загальної кількості вподобань буде вказано лише кілька імен, які вподобали фото, і напис "Та інші". 

Про те, добре це чи погано, та й взагалі, як вливають "лайки" на реальне життя, розповіла у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

  • Отримати "лайк" – один з вагомих мотиваторів будь-якої діяльності в багатьох соцмережах. "Лайки" є основною причиною, чому люди розміщують публікації. Втім не лише. Багато людей шукають відчуття підтримки, коли публікують щось в соціальних мережах. 
  • Деякі дослідження показали, що інвестиція у взаємовідносини у вигляді того самого "лайка" збільшує відчуття підтримки. Такі прояви уваги найбільш ефективні, коли адресовані нам від близьких нам людей.
  • В одному з опитувань серед підлітків Instagram визнано платформою, що має найбільш негативний вплив на психічне здоров'я. Попри те, що респонденти вказали, що тут вони мають достатньо простору для самовираження та самоідентифікації, вони вважають, що ця соціальна мережа пов'язана з високим рівнем тривоги, депресії, залякуванням та страхом втрачених можливостей (відчуттям, що потрібно завжди залишатися на зв'язку, щоби нічого не пропустити і щось не трапилося без вашої участі). Зокрема вони досить багато переймалися тим, скільки лайків отримають їхні фото.
  • Фото в цій соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування стосовно свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці. Саме Instagram, де персональні фотографії займають центральне місце серед контенту, сильно впливає на появу таких відчуттів.
  • Науковці також зазначають, що такі “винагороди” як "лайк" чи коментар стимулюють вироблення дофаміну, як й інші приємні для нас речі. Втім в соціальних мережах ми отримуємо як позитивні, так і негативні “винагороди”, що, безумовно, матиме вплив на психічне здоров’я. 

Уляна Супрун зазначила, що із сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Але стосовно психічного здоров’я можна стверджувати впевнено – спілкування в реальному житті, підтримка та відчуття близькості офлайн мають значно більше переваг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 червня 2020
27 травня 2020
18 травня 2020
08 травня 2020
05 травня 2020
04 травня 2020
28 квітня 2020
23 квітня 2020
21 квітня 2020