Поділитись:

У Жидичині віряни УПЦ (МП) на Пасху молилися у храмі, який збудували «своїми руками» (фото)

Вівторок, 30 квітня 2019, 13:06

17 лютого 2019 року віряни Свято-Миколаївської громади рішенням загальних парафіяльних зборів прийняли одностайне рішення про перехід з Української православної Церкви Московського патріархату до Православної Церкви України. Проте священик Володимир Гелета не підтримав рішення громади. Згодом у Жидичині настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ МП протоієрей Володимир Гелета відкрив прицільний вогонь з вогнепальної зброї по людях, які мирно грілися біля вогнища, охороняючи храм.

А 30 квітня голова прес-служби в Волинській єпархії УПЦ Олег Точинський на своїй сторінці у Facebook розповів, що за тиждень до Великодня у Жидичині священик разом з вірянами створили перший храм «своїми руками».

«Якщо пригадуєте, – кілька місяців тому, після тривалого підбурювання збоку насельників монастиря УПЦ КП у Жидичині, агресивно налаштованими людьми було захоплено місцевий Свято-Миколаївський храм УПЦ. Події того дня шокували багатьох людей, навіть за межами України. Відеоряд з діями прихильників УПЦ КП/ПЦУ у Жидичині отримали та переглянули навіть представники Помісних Православних Церков», – написав Олег Точинський.

Та додав, що громада УПЦ села Жидичин почала молитись у будинку священика, який тепер у них теж хочуть відібрати.

«Незважаючи на той тиск, який постійно чинився на цих сміливих людей, вони зберігали свою віру, і, що цікаво, їх ставало дедалі більше. Виникла потреба щось робити зі збільшенням простору. І вони зробили. За тиждень до Великодня священик разом з вірянами створили перший храм «своїми руками». Чому кажу, що перший? Бо вірю у те, що їх чекає ще більш капітальне будівництво. Таким чином, Святу Пасху віруючі УПЦ села Жидичин зустрічали у майже типовій церковці, яка, судячи з фото також не вмістила всіх охочих, оскільки чимало людей стояло за межами приміщення», – додав голова прес-служби в Волинській єпархії УПЦ.

Він розповів, що спостерігає те, що люди, попри те, що в їхніх населених пунктах стоять величезні типові храми, йдуть молитись у будинки, гаражі, намети та інші пристосовані для цього приміщення.

«Чому так? Вочевидь тому, що для них «змінити Церкву», це не так само, як сходити в магазин. А ще тому, що вони не знають, чому можуть навчитись у тих, хто місяць-два тому різали замки на дверях в храм, били людей та плювали в обличчя своїм же односельцям. До слова потрібно сказати, що з усіх релігійних громад Волинської єпархії УПЦ, які постраждали від дій духовенства та прихильників УПЦ КП/ПЦУ, церковне життя збережено в 40-ка населених пунктах. І в кожному з них, як і в Жидичині, попри зняття з реєстрації, попри тиск та погрози, віруючі люди рішуче налаштовані йти далі, не зважаючи ні на що», – підсумував Олег Точинський.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  

Надрукувати
мітки:
коментарів