Поділитись:

У луцькій лікарні з’явився новий ангіограф для пацієнтів з інфарктом та інсультом (фото)

Четвер, 25 квітня 2019, 15:29

У Луцькій міській клінічній лікарні тепер хворих на серцеві недуги лікуватимуть за допомогою нової ангіографічної системи. Infinix-i Core+ INFX-8000V/G3 виробництва Toshiba (Canon) уже працює в відремонтованому рентгенохірургічному блоці лікарні.

Техніку вартістю понад 600 тисяч доларів США придбали минулоріч за кошти субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». У медичному закладі для того, щоб встановити обладнання, здійснили ремонт з врахуванням вимог виробника ангіографа. Згодом сертифіковані представники Canon здійснили монтажні роботи, які тривали кілька тижнів, та провели навчання медичного персоналу, який до цього працював на подібному ангіографі, однак старішому.

Завідувач Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології Андрій Ягенський розповів про рентгенохірургічний блок та важливість придбання нового ангіографа.

«Цей блок функціонує з 2013 року і за цей невеликий час вдалося досягти принципових зрушень в лікуванні інфаркту міокарда та діагностиці серцево-судинних захворювань. У цьому блоці виконується 70-80 % всіх стентувань, які проходяться в області загалом. Передовсім йдеться про пацієнтів з інфарктом, коли на надання допомоги, яке відбувається у цілодобовому режимі, необхідне протягом буквально хвилин. Лікарня працює дуже серйозно у цьому плані, і, на нашу думку, поява нового обладнання є принциповим моментом. Тому, що у нас траплялися випадки коли поступає пацієнт з інфарктом міокарда і одразу другий. У нас буває по 5-6 стентувань на день», – розповів Андрій Ягенський.

Також додав, що додаткове обладнання, надане Світовим банком, дає змогу лікарям із мінімальною затримкою виконувати втручання при інфаркті міокарда.

«Ми зараз розпочали втручання при інсультах, що надзвичайно важливо. Це недешево, але лікарня затрачає кошти, і зараз йдеться про додаткове фінансування. Ми зараз стоїмо на порозі нового етапу розвитку не просто ангіографії, а лікування найгостріших ситуацій таких як інфаркт та інсульт», – додав завідувач Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології.

У 2018 році в лікарні було проведено понад 1052 коронарних втручання, з них 398 стентувань. При цьому 81% всіх втручань було проведено пацієнтам з гострою коронарною патологією (інфаркт міокарда та нестабільна стенокардія).

Нині у Луцькій міській клінічній лікарні у наявності два ангіографа. І це стандарт для ангіографічних блоків в усьому світі. Практично всі клініки Європи, де проводяться втручання на коронарних артеріях, мають мінімум по дві ангіографічні установки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 жовтня 2021
13 жовтня 2021
10 жовтня 2021
09 жовтня 2021
06 жовтня 2021
05 жовтня 2021
04 жовтня 2021
02 жовтня 2021
30 вересня 2021
28 вересня 2021
22 вересня 2021
09:00