Поділитись:

Як громади на Волині виконували свої бюджети у 2019

Середа, 17 квітня 2019, 15:55

При затверджені місцевих бюджетів на 2019 рік органами місцевого самоврядування на Волині закладено ріст власних доходів на 5,4 %.

Про це розповів директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк під час наради у голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка,  – повідомляє відділ інформаційної політики ОДА. 

Зі слів Ігоря Никитюка, фактично за підсумками І кварталу перевиконання на Волині становить 14,3 %. Це означає, що більше 130 мільйонів гривень додатково отримали місцеві бюджети. Також заплановані в місцевих бюджетах надходження з податків на доходи фізичних осіб виконані на 105,6 %. Разом з тим обласний бюджет виконаний на 103,6 %, понад план отримано 5,8 млн грн.

Однак є необхідність в активізації роботи щодо скорочення податкового боргу перед місцевими бюджетами.

"Основні податкові боржники за землю: підприємства вугільної галузі – 13,4 млн грн, ДП «ГрінЕнерго» – 10,2 млн грн, ПАТ «Мостобуд» – 4,6 млн грн, Володимир-Волинський квартирно-експлуатаційний відділ – 3,8 млн грн. Боржники щодо податку на доходи фізичних осіб – вуглевидобувні підприємства – 8,9 млн грн, Луцьке підприємство електротранспорту – 2 млн грн", – зазначив Ігор Никитюк.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко поцікавився, чи є розроблена структура цих боргів, адже вони тягнуться роками та наростають. Розібратися та провести окрему нараду з цього питання керівник найвищої виконавчої гілки влади в області доручив першому заступнику – Олександру Киричуку.

Однією з основних проблем виконання місцевих бюджетів, зі слів Ігоря Никитюка, є розмежування на стадії затвердження місцевих бюджетів видаткових повноважень між органами місцевого самоврядування, ОТГ, районами та повноцінне виконання новоствореними органами місцевого самоврядування делегованих державою повноважень.

"Враховуючи передачу в ході децентралізації значного фінансового ресурсу з районного бюджету бюджетам громад неготовність частини органів самоврядування до повноцінного виконання делегованих повноважень не дозволяє провадити ефективну політику перегляду ролі та функцій місцевих державних адміністрацій та породжує проблеми з фінансуванням освіти та охорони здоров'я", – повідомив посадовець.

Як стало відомо, при затвердженні місцевих бюджетів на 2019 рік з бюджетів ОТГ відповідним районним та міським бюджетам передано фактично 90 % усього ресурсу медичної субвенції отриманої з державного бюджету. Це свідчить про те, що вони не готові виконувати делеговані державою повноваження. Серед таких громад – Привітненська, Тростянецька, Ківерцівська, Липинська, Старовижівська, Війницька, Гіркополонківська, Підгайцівська.

"Це молоді громади. Де вони повністю не делегували повноваження – є провина районних адміністрацій, вони не хочуть віддавати кошти. Квартал пройшов – громади не звертаються, не вважають це проблемо. Потрібно це допрацювати. Проводити роз`яснювальні роботи", – зауважив Олександр Савченко. 

Директор департаменту фінансів ОДА зауважив, що обласна адміністрація зверталася до Кабміну з проханням встановити чіткі терміни щодо передачі коштів та повноважень на місця. Тож Олександр Савченко запропонував винести питання на сесію обласної ради, аби депутати звернулися до районних рад з проханням визначити терміни передачі коштів та повноважень.

Частина громад не заклали кошти в резервний фонд, бюджет якого передбачається на заходи, необхідні в надзвичайних ситуаціях. Станом на 1 квітня не створено резервний фонд в Тростянецькій, Ківерцівській, Смолигівській ОТГ. Понад 100 тисяч у резервний фонд заклали 15 ОТГ області, 50 – 99 тисяч – 15 ОТГ, 10 – 30 тисяч – 17 ОТГ.

У підсумку департаментом фінансів обласної адміністрації підготовлено план заходів щодо наповнення місцевих бюджетів і ефективного використання бюджетних коштів у 2019 році, який буде направлено у всі райони та ОТГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 червня 2020
02 червня 2020
17:09
01 червня 2020