Поділитись:

«20 чоловік повинні звучати, як одне ціле», - начальник оркестру Луцького прикордонного загону

Вівторок, 30 квітня 2019, 09:00

Оркестр Луцького прикордонного загону створений з перших днів існування частини. Уже 27 років практично жодне свято у Луцьку не відбувається без участі талановитого колективу. Оркестр дає концерти на території Волинської області, а також гастролює по всій території України.

Софіївська площа.><span class=Софіївська площа.

Напередодні дня прикордонника, який святкують в Україні 30 квітня,  «Конкурент» поспілкувався з начальником оркестру, диригентом Петром Лукавим.

Петро Лукавий><span class=Петро Лукавий

Загалом, далеко не кожен прикордонний загін в Україні має свій оркестр: їх лишилося тільки п’ять. У Волинській області в різних відомствах їх є три – оркестри Луцького прикордонного загону, Національної гвардії України та Володимир-Волинської 14 бригади.

На території Луцького прикордонного загону є кілька кабінетів, де працюють творчі військовослужбовці. У студії щодня проходять репетиції. Саме тут народжуються пісні в аранжуванні військового оркестру. З інструментів у прикордонників – корнети, тромбони, ударні інструменти, валторни, баритони, туби, флейта. У кутку стоять звичайна та бас-гітара.  В оркестрі грають також на саксофонах, кларнетах.

Олександр Нікітін><span class=Олександр Нікітін

Репетиція><span class=Репетиція

Штат оркестру  – 20 чоловіків. Флейтистка Олена Зінчук зараз знаходиться у декретній відпустці.

«До нас в оркестр приходять уже професійні музиканти. Вони, як мінімум, закінчили музичну школу. Навчаються вони переважно у Волинському коледжі культури і мистецтв імені Стравінського, Дубенському коледжі культури та мистецтв, Рівненському Державному гуманітарному університеті та Східноєвропейському Національному універстеті імені  Лесі Українки. Професіонали такого рівня уже мають свої інструменти індивідуально. І грають вони досить професійно», –  розповідає Петро Лукавий.

Усі в оркестрі – військовослужбовці. Начальник оркестру каже, що спочатку відбирають музикантів, а тоді вони вступають на військову службу. Звання мають сержантсько-старшинського складу та прапорщиків. Незабаром буде призов двох нових музикантів.

Багато пісень оркестр виконує з вокалістами. Як волонтери, постійно співпрацюють з оркестром заслужений артист України Адам Горбатюк і солістка Надія Козій.

Зі слів Петра Лукавого, репертуар постійно оновлюється. У кабінеті начальника – ціла бібліотека з репертуаром. Грають українські народні, зарубіжні, сучасні естрадні пісні. 

«На кожен захід в основному готуємо новий репертуар. Репертуар поділяється на службово-стройовий – це забезпечення саме урочистих маршів, зустрічні марші, проходження і концертний репертуар. Концертна програма на годину часу потребує десь в середньому 15 пісень. Є такі твори, які ми відкладаємо, потім знов до них вертаємося. Є багато нових, на які ми самі робимо аранжування. Нещодавно почали записувати альбом патріотичних пісень. Відправили його на конкурс «Смарагдова ліра», що в Києві. А загалом це наш не перший альбом», –  розповідає начальник оркестру.

Бібліотека репертуару><span class=Бібліотека репертуару

Незабаром в оркестру з’явиться нове дефіле.

Службова і концертна діяльність оркестру сприяє військовому, моральному і культурно- естетичному вихованню особового складу Луцького прикордонного загону. Традиційно щопонеділка проходить загальний розвід на плацу. Шикується весь персонал загону, піднімається державний прапор України. Оркестр виконує гімн.

Віктор Горобець><span class=Віктор Горобець

Оркестр замається популяризацією військової служби і серед молоді. Колектив грає у школах та училищах міста, у вищих навчальних закладах. Бере участь у багатьох заходах у місті. Дають концертні програми у різних містах області, а також по всій Україні. Кілька разів їздили у зону АТО. Начальник оркестру є учасником АТО. Каже, що у 2014 році для оркестру рік був дещо важким. Бо довелося покласти інструменти і узяти до рук зброю. Але через рік оркестр знову почав грати у повному складі.

Петро Лукавий в оркестрі з 1998 року. Спочатку проходив службу на посаді соліста оркестру, був старшиною. Ветераном оркестру є барабанщик Олександр Куліш. Він прослужив майже 24 роки. Наймолодший музикант Вадим Мазурик.

Вадим Мазурик><span class=Вадим Мазурик

«У відпустки ми йдемо усі разом. Оркестр – це ж одна одиниця.  Це коли двадцять чоловік повинні звучати, як один. Це коли кожен музикант грає окрему партію, але звучати цей колектив повинен, як одне ціле. А це досягається постійними спільними репетиціями», – розповідає Петро Лукавий.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 жовтня 2021
22 жовтня 2021
21 жовтня 2021
16 жовтня 2021
11 жовтня 2021
09 жовтня 2021
04 жовтня 2021
27 вересня 2021
22 вересня 2021
17 вересня 2021
15 вересня 2021
10 вересня 2021
04 вересня 2021
30 серпня 2021