Поділитись:

За невчасну оплату "комуналки" лучанам нараховуватимуть пеню

Понеділок, 15 квітня 2019, 12:15

Із 1 травня вступає в дію новий закон про житлово-комунальні послуги, згідно з яким затримка у сплаті за комуналку призведе до нарахування пені споживачам. Також комунальним підприємствам, за новими законодавчими нормами, надається повне право припиняти надання послуг, зокрема водопостачання і водовідведення, не залежно від суми боргу.

Про це інформує Луцька міська рада. 

Споживачі-боржники можуть подвоїти свою заборгованість

Відповідно до закону, надавачі послуг будуть проводити нарахування штрафних санкцій у вигляді пені на заборгованість, яка утворилася внаслідок несвоєчасної оплати. Чим більша заборгованість, тим більше штрафних санкцій буде нараховуватися і виставлятися в особовому рахунку споживача. Хоча закон передбачає обмеження, відповідно до якого штрафні санкції не можуть перевищувати розмір боргу, але чи є доцільність громадянам подвоювати свої борги – це вже вирішувати їм. Очевидно, краще сплатити вартість комунальних послуг вчасно і не витрачати зайвих коштів із сімейного бюджету.

Усі платежі за водопостачання і водовідведення найкраще зробити до 20 числа наступного місяця і бути впевненим, що банківські установи перерахують кошти до 1 числа. Відповідно, ніякий борг не утвориться. Головне, щоб на 1 число не було жодних неоплачених сум, тоді ніяка пеня нараховуватися не буде. У разі несплати за попередній місяць, за кожен день прострочення платежу, споживачам буде нараховуватися пеня. До прикладу, за комунальні послуги, отримані у квітні, необхідно сплатити до 20 травня включно.

Через заборгованість субсидію не призначать

Монетизація субсидій викликала небувалий ажіотаж і напругу в суспільстві. В результаті оплата комуналки переросла у довгі черги у відділеннях «Ощадбанку» і занепокоєння людей. Однак і надалі субсидіанти повинні тримати «руку на пульсі подій», оскільки нові правила цього потребують.

Із травня 2019 року субсидія не буде призначатися тим особам, які мають заборгованість за оплату комунальних послуг. При зверненні громадян за оформлення субсидій на наступний рік органи соціального захисту населення будуть отримувати дані від постачальників комунальних послуг про наявність простроченої заборгованості.

Своєчасна оплата комунальних послуг до 20 числа наступного місяця включно захистить споживачів від подібних неприємностей і стане гарантією отримання субсидії та відсутності нарахування пені.

Готівкою отримати субсидію зможуть лише ті, хто вчасно оплатили "комуналку" 

Боржники-субсидіанти не зможуть зняти кошти, передбачені на субсидію, із 1 травня 2019 року. Лише вчасна оплата комунальних послуг дозволить отримати готівкою кошти, нараховані за монетизовану субсидію.

У Мінсоцполітики також повідомлялося про те, що «Заборгованість за житлово-комунальні послуги станом на травень 2019 року призведе до відмови у призначенні субсидій. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень 2019 – тоді, коли відбувається перепризначення субсидій на новий рік», – повідомило видання РБК-Україна із посиланням на Міністерство соціальної політики України.

Зважаючи на нові умови отримання субсидій, звертаємо увагу споживачів на необхідності розрахунку за спожиті комунальні послуги до 20 числа кожного місяця в повному обсязі! КП «Луцькводоканал» наголошує на необхідності своєчасної оплати за спожиті послуги водопостачання та водовідведення. Це гарантуватиме субсидіантам вчасне відшкодування субсидій, захистить від нарахувань пені, а також забезпечить безперебійне надання комунальних послуг населенню. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 лютого 2023
13:11
25 січня 2023
12 січня 2023
04 січня 2023
28 грудня 2022
21 грудня 2022
10:20
13 грудня 2022
12:00
08 грудня 2022
18:58
30 листопада 2022
05 листопада 2022
26 жовтня 2022
06 жовтня 2022
15:51