Поділитись:

У лучанки дістали шматок зуба з гайморової пазухи

П'ятниця, 12 квітня 2019, 00:32

У Луцькій міській клінічній лікарні у 54-річної пацієнтки видалили шматок кореня зуба, який потрапив у гайморову пазуху.

Про це пише Перший.

"До цього жінка лікувалась у поліклініці і думала, що у неї гайморит. Пацієнтка мала постійне відчуття закладеного носа, виділення з неприємним запахом, болі у правій щоці", – розповідає лікар-отоларинголог Віктор Захарчук.

У лікарні пацієнтці зробили комп’ютерну томографію. З’ясувалось, що у її правій гайморовій пазусі одразу дві проблеми – корінь зуба і грибкове утворення міцетома.

«Близько двох років тому з цього боку жінці видаляли зуб. Частина кореня зуба залишилася, проламала стінку гайморової пазухи й потрапила всередину неї», – пояснив лікар-отоларинголог.

Жінці провели ендоназальну ендоскопічну гайморотомію – нетравматичний вид операції, при якому сторонні тіла видаляються через ніс. Відновлення після таких операцій дуже швидке – вже за два дні пацієнта виписують додому.

Зі слів лікаря, ендоскопічна носова хірургія у Луцькій міській клінічній лікарні застосовується близько десяти років. Це гарна альтернатива травматичним операціям, при яких видаляється частина щелепної кістки й відповідно відновлювальний період збільшується в рази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині лікар не хотів оглядати хворих, бо декларація укладена не з ним (відео)

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 жовтня 2020
29 жовтня 2020
16:27
16:04
08:00