Поділитись:

"На Волині поняття свободи віросповідання має однобокий характер", – речник УПЦ МП

П'ятниця, 29 березня 2019, 04:05

На Волині поняття свободи віросповідання має однобокий характер і застосовується тільки до тих, хто угодний чинній владі, вважає прес-секретар Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський.

Про це повідомляють на сайті "Спілки православних журналістів".

За словами Олега Точинського, Волинська область сьогодні посідає перше місце з відпрацювання сценаріїв захоплення храмів УПЦ. Про це він заявив під час прес-конференції "УПЦ у березні: реакція міжнародних організацій, судові позови, релігійні конфлікти в регіонах – цифри і факти".

"Ми – громадяни України, у яких є українські паспорти, у яких права, аналогічні правам всіх інших громадян нашої держави, – сьогодні відчуваємо свою незахищеність. На жаль, у нашому регіоні поняття свободи віросповідання має однобокий характер і використовується позитивно тільки для тих, хто сьогодні угодний чинній владі і співпрацює у напрямку цих беззаконь", – зазначив речник єпархії.

"Більш того, представники обласної адміністрації, органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів воліють або ж не реагувати на наші звернення, або реагувати, але дуже цікавим способом", – заявив Точинський.

За словами священнослужителя, у разі, якщо релігійна громада УПЦ провела збори і підтвердила вірність канонічній УПЦ, обладміністрація, тим не менш, відмовляє їй у праві на існування, надсилаючи листи, в яких заявляє, що збори пройшли з порушенням законодавства.

"При цьому, збори, які були проведені сторонніми для парафій, далекими від Церкви людьми в якихось місцевих клубах або школах, регіональною владою вважаються правомочними", – продовжив представник Волинської єпархії.

Зі слів Точинського, наслідком цього стає зняття з реєстрації релігійної громади УПЦ і "захоплення храму".

Священик стверджує, що рейдери, захоплюючи церкви, вдаються до незаконних дій. "Щоб потрапити в храм, вони використовують бензопили, болгарки, ломи. Вони привозять людей, які налаштовані зламувати замки у дверях наших храмів. І в більшості випадків все це відбувається в присутності співробітників поліції. Нам відомі випадки, коли поліція навіть ставала в оцеплення, захищаючи тих, хто зламує замки, зрізає храмові двері з петель, як це було в прикладі з с. Жидичин", – говорить він.

За його словами, на прохання зреагувати на правопорушення священики отримують у поліції відповідь: "Пишіть заяви". Але і заяви поліція приймає не завжди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зріє «переворот» серед духовенства МП на Волині

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 квітня 2020
12 квітня 2020
17 березня 2020
11 лютого 2020
18 січня 2020
11 січня 2020
11 жовтня 2019
25 вересня 2019
23 вересня 2019
16 вересня 2019
05 вересня 2019
17 серпня 2019
15 серпня 2019
13 серпня 2019
05 серпня 2019