Поділитись:

У Facebook та Instagram блокуватимуть білий націоналізм і сепаратизм

Четвер, 28 березня 2019, 21:02

З наступного тижня компанія Facebook заблокує прояви білого націоналізму і сепаратизму у своїй соцмережі, а такок у Instagram.

Про це йдеться на сайті компанії, – повідомляє 112 Украина.

"Сьогодні ми оголошуємо про заборону похвали, підтримки та представлення білого націоналізму і сепаратизму у Facebook і Instagram, яку ми почнемо застосовувати наступного тижня. Зрозуміло, що ці поняття тісно пов'язані із організованими групами ненависників і їм немає місця у наших сервісах", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що політика компанії вже давно забороняє ненависницьке поводження з людьми, яке грунтується на таких ознаках, як раса, етнічна приналежність або релігія. Спочатку у Facebook не застосовували таке ж обгрунтування до проявів білого націоналізму і сепаратизму, бо мали на увазі більш широкі концепції націоналізму і сепаратизму – наприклад, такі, як американська гордість і баскський сепаратизм. Вони, на думку Facebook, є важливою частиною ідентичності людей.

Але представники громадянського суспільства і вчені-експерти у сфері расових відносин підтвердили, що білий націоналізм і сепаратизм неможливо відокремити від ідеї переваги білої раси та організованих груп ненависті.

У Facebook підкреслюють, що хоча надалі люди все ще зможуть демонструвати гордість за свою етнічну спадщину, компанія не терпітиме похвали або підтримки білого націоналізму та сепаратизму.

Контент, сповнений ненависті, будуть знаходити і видаляти з платформ компанії, заявляють у Facebook.

Також у компанії кажуть, що людей, які шукають терміни, пов'язані із перевагою білих, будуть переспрямовувати на ресурси, які мають на меті допомогти людям у тому, щоб позбутися ненависті. Для цього буде задіяна організація Life After Hate, яка була заснована колишніми войовничими екстремістами. Її діяльність спрямована на кризову роботу, освіту і підтримку.

Раніше Facebook дозволяв будь-який контент, що стосується білого націоналізму, який він не розглядав як расистський.

Після стрілянини на початку березня у Новій Зеландії кілька світових лідерів закликали керівників соціальних мереж взяти на себе більшу відповідальність за екстремістські матеріали, що розміщуються на їхніх платформах. Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерна сказала, що соціальні мережі є "видавцем, а не просто листоношею", маючи на увазі їхню потенційну відповідальність за матеріали, якими обмінюються користувачі акаунтів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідили, чи волиняни – активні інстаграмери

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 серпня 2020
02 серпня 2020
09:29
25 липня 2020
20 липня 2020
30 червня 2020
25 червня 2020
21 червня 2020
10 червня 2020
28 травня 2020
04 травня 2020
13 квітня 2020
06 квітня 2020
24 березня 2020
16 березня 2020