Поділитись:

Як на Волині кар’єрні радники з центру зайнятості допомагають із роботою (фото)

П'ятниця, 22 березня 2019, 13:36

1 січня цього року розпочав свою роботу в Україні інститут кар’єрного радника. У центрах зайнятості на Волині на цій посаді працює 76 осіб.

Про місію кар’єрних радників, їхні функції та обов’язки та тонкощі роботи журналістам 22 березня розповів директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк у стінах Луцького міського ЗЦ.

«Ринок праці і взагалі зайнятість не стоять на місці. Все змінюється – нові виклики, необхідність нових підходів до реагування на ці виклики. Потрібно бути гнучким, змінюватися, шукати нові і сучасні гарні форми роботи, які будуть задовольняти той виклик і потребу, яка на часі. Найбільш важливе із чим ми підійшли до 2019 року – це інститут кар’єрного радника», – розпочав Роман Романюк.

Згодом розповів, що кар’єрні радники це працівники центру зайнятості, які гарантують індивідуальний підхід до кожного клієнта. Також забезпечують кожному супровід під час підготовки до співбесіди з робтодавцем, підтримують під час проведення переговорів щодо умов працевлаштування, забезпечують підтримкою при самостійному пошуку роботи та навіть сприяють започаткуванню власної справи. Адже кожен, хто готовий стати підприємцем і зможе це довести, має шанс отримати одноразову допомогу на відкриття підприємницької діяльності.

«У минулому році видали 135 таких одноразових допомог по Україні», – підкреслив директор Волинського обласного центру зайнятості.

У кар’єрних радників існують індивідуальні плани працевлаштування та послуг, які формуються у вигляді договору між ним та безробітною особою (із підкріпленням підписами). Тут же прописують послідовність надання послуг. У разі відмови клієнта від підписання індивідуального плану чи невиконання заходів, які ним передбачені, то до нього застосовуються санкції. Однак, як запевняють у центрі зайнятості, основою цих планів є зайнятість клієнта і його вмотивованість до праці.

Індивідуальний план послуг розробляється не лише для безробітних, а й для тих, хто не має права на набуття статусу безробітного. До інплану включені такі послуги як підбір роботи, участь у тренінгах, семінарах чи ярмарках вакансій, консультації, ваучер на навчання, тимчасові роботи та ін.

Нині у Волинській області працює 76 кар’єрних радників. Найбільше їх у Луцькому МЦЗ – 10 осіб. Ці працівники також залучаються до навчань та регулярно вдосконалюють свої вміння. Так, для них вже відбулося два етапи навчань. Третій запланований на квітень-травень.

Роман Романюк розповів й про перші результати після впровадження посади кар’єрного радника. З його слів, у порівнянні з минулим роком чисельність працевлаштованих зросла на 77 осіб. А чисельність безробітних охоплених профнавчанням збільшилася на 123 особи. До того ж зросла й чисельність працевлаштованих безробітних соціально-вразливих категорій на 59 осіб.

Опісля презентації, охочі мали змогу побачити, як же на практиці реалізовується інститут кар’єрного радника у Луцькому міському центрі зайнятості.

Так, директорка установи Олена Шишова пояснила, що коли безробітний приходить до центру, то спочатку має змогу попрацювати з адміністратором (він надає інформацію про необхідні документи).

«Якщо ж ми говоримо про пошук роботи, тоді безробіний працює з реєстраторами», – продовжила директорка міського центру зайнятості.

Та додала, що на цьому етапі пошукач роботи розповідає, яку він хоче знайти зайнятість, чи має освіту, який у нього трудовий досвід.

Ця інформація дає реєстратору зрозуміти, наскільки є можливість швидко знайти роботу. І вже у перші дні клієнту видають направлення на працевлаштування.

«Після цього, якщо нам вдається гарно спрацювати і знайти роботу, то людина працевлаштовується. І в подальшому реєстратор працює з тими, хто повідомляє, що не вдалося і потрібно відпрацювати певні моменти для того, щоби знайти іншу роботу. А далі будуть працювати кар’єрні радники. І усі моменти і деталі будуть разом з пошукачем роботи вирішувати», – пояснила Олена Шишова.

У Луцькому центрі зайнятості до кар’єрних радників не було довжелезних черг. Усі привітні і готові допомогти у пошуку роботи усім охочим.

Юлія Мушка розповіла, що вона, як кар’єрний радник, працює з людиною від пошуку роботу до її працевлаштування. Навіть опісля цікавиться, чи вдалося особі влитися у діяльність та колектив.

Її клієнтка Наталія обрала для себе фах кухаря і невдовзі після 5-місячного навчання вийде на роботу.

«Із кар’єрним радником працювати зручно. Мені надали повний список, чим я можу займатися, і я обрала те, що до душі. Далі було заплановано пройти тести, які мені тільки підтвердили і допомогли в цьому виборі. І нині я із задоволенням чекаю на навчання», – розповіла Наталія.

У центрах зайнятості Волині не збираються зупинятися на досягнутих результатах. Зі слів Романа Романюк, вони й надалі працюватимуть над підвищенням рівня працевлаштування безробітних волинян, дбатимуть, аби безробітні мали більшу мотивацію до роботи та забезпечуватимуть якість індивідуальних планів працевлаштування та послуг завдяки індивідуальному підходу до кожного.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 квітня 2020
13:30