Поділитись:

Волинян попереджають про зміни щодо перевезення валюти через кордон

Середа, 20 березня 2019, 14:51

В Україні вводяться правила щодо руху грошових коштів, дзеркальні до правил, які діють в ЄС і за його межами, та є невід’ємною частиною законодавства Євросоюзу щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Про це повідомляє ГУ ДФС у Волинській області.

Кабінет Міністрів України врегулював особливості декларування платіжних документів та цінних паперів (акцій, облігацій, купонів до них, векселів (тратт), боргових розписок, акредитивів, чеків, банківських наказів, депозитних сертифікатів, інших фінансових та банківських документів), виражених у валюті України, в іноземній валюті або банківських металах, відповідно до положень, встановлених Митним кодексом України.

Також затверджено нову форму декларації транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей та порядок її заповнення. У постанові вказано, що бланки цієї декларації можуть виготовлятися фізичними особами шляхом роздрукування із застосуванням засобів комп’ютерної техніки або копіювання затвердженої форми на папері формату А4.

Волинська митниця ДФС наголошує: декларація обов’язкова до письмового оформлення і пред’явлення у випадку, якщо фізична особа має намір легально перемістити через державний кордон України валютні цінності у сумі, що дорівнюють або перевищують еквівалент 10 тисяч Євро. ЇЇ бланки у друкованому вигляді можна отримати на митних постах.

Самостійно ознайомитися зі змістом Постанови КМУ від 27 лютого 2019 року № 203 та отримати нову форму декларації транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей можна за посиланням

Довідково:

без письмового декларування надмір валюти підлягає конфіскації. Крім того, до порушників митних правил в адміністративному порядку застосовуються штрафні санкції. Через перевищення дозволеного ліміту з початку року у зоні діяльності Волинської митниці тимчасово, до остаточного рішення суду про конфіскацію, у громадян вилучено готівкової валюти на майже 1 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12:06
10 серпня 2020
09 серпня 2020
08 серпня 2020