Поділитись:

Луцькі дитсадки закупили неякісний сир у скандального постачальника

Вівторок, 19 березня 2019, 18:18

Приватна фірма «Лодомерія» завезла у луцькі дитсадки неякісний кисломолочний сир фірми «Хмельницька маслосирбаза», яка виготовляє продукцію під торговою маркою «Вершковий рай», відомою нещодавнім «маргариновим скандалом» у Миколаєві. 

Про те, що у дитсадках, зокрема у ДНЗ №17, скаржилися на жахливу якість поставленого сиру, повідомляє ІА ВолиньPost.

Журналістам було відомо, що управління освіти ініціювало перевірку продукції із залученням фахівців Держпродспоживслужби, тож вони поцікавилися результатами перевірки. 

Згідно з тендерною документацією, місцеве підприємство «Лодомерія» як дистриб’ютор зобов’язувалося постачати сир із 18 % жирності теж хмельницької фірми «Вівальді Д». Остання, до слова, теж «засвітилася» у скандалі через постачання фальсифікату замість сиру у дитсадки Чернігова, а неякісну сметану цієї фірми вилучали із магазинів на Вінниччині. 

Але із відповіді Луцькради на запит Інформаційного агентства ВолиньPost стало відомо, що «Лодомерія» завозила не кисломолочний сир із 18 % жирності фірми «Вівальді Д», а сир з 10 % жирності фірми «Хмельницька маслосирбаза». Згадана вище фірма нещодавно стала фігурантом гучного «маргаринового скандалу» на Миколаївщині, коли деякі фірми спіймали на тому, що вони возили масло виробництва «Хмельницької маслосирбази», у складі якого було 99 % немолочних жирів, тобто це – повний фальсифікат. 

Більше того, у луцькій мерії підтвердили, що сир, який взяли для аналізів у місцевому дитсадку №17, був неякісним та не відповідав вимогам мікробіологічних показників. Тож керівникам дитсадків заборонили приймати та використовувати такий сир. У дитсадку №17 вилучили з обігу залишки партії сиру 10 % ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза», а постачальникові не перерахували кошти за привезений товар. 

«Лодомерія» через такий інцидент має сплатити понад 13 тисяч штрафу. Далі ж підприємство зобов’язали возити сир лише у відповідності до пропозиції конкурсних торгів – кисломолочний сир 18 % жирності виробництва ТзОВ «Вівальді Д». 

«Лодомерію» зобов’язали також здійснювати поставку товару транспортом, який відповідає Правилам перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, та забезпечити перевірку якості і відповідності вимогам ДСТУ у незалежній акредитованій лабораторії сиру кисломолочного 18 % жирності виробництва фірми «Вівальді Д», який мали привезти у дитсадки 11 березня. 

Якщо ж «Лодомерія» не виконає всі вимоги, то Луцькрада грозиться розірвати договір на постачання сиру в односторонньому порядку. Журналісти триматимуть ситуацію на контролі. 

До слова, управління освіти Луцької міської ради має намір укласти договір на постачання 41 тонни кисломолочного сиру в усі дитсадки міста і табір «Ровесник» (с. Забороль) із приватним підприємством «Лодомерія».

Довідково: 

Згідно з документацією, директором ПП «Лодомерія» є Владислав Вадимович Веремчук, який є і директором фірми «Тиверія», яка також займається поставкою «молочки» в навчальні заклади Луцька. 

«Тиверія» – те саме підприємство, з яким пов’язують скандальні обшуки у луцьких ДНЗ та причетність до цього депутата Луцької районної ради Вадима Веремчука. Більше того, згідно з документацією, підприємство «Лодомерія» мало орендувати у фірми «Тиверія» автомобіль для поставки «молочки». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим харчуються діти у школах світу (ФОТО)

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 березня 2020
09:55
27 березня 2020
19 березня 2020
18 березня 2020
08 лютого 2020
07 лютого 2020
05 лютого 2020
28 січня 2020
15:40
21 січня 2020
15 січня 2020
21 грудня 2019
17 грудня 2019
25 листопада 2019
29 жовтня 2019
26 вересня 2019