Поділитись:

Кока-кола і кокаїн: чи міститься наркотик у напої?

Понеділок, 18 березня 2019, 06:57

Coca-Cola є одним з найулюбленіших напоїв у світі. Це також історія великого успіху, яка заполонила весь світ. Майже не існує місць, де ви не могли б купити пляшку коричневого газованого добра – всі отримують від нього задоволення. Але чи знаєте ви, що раніше Coca-Cola містила кокаїн? Хоча зараз при виготовленню напою його більше не використовують, зв'язки між Coca-Cola та кокаїном все ще існують, – повідомляє інтернет-портал technology.org .

Спочатку Coca-Cola містила справжні кока-листки. Але ви повинні розуміти, що в ті часи кокаїн вважався ліками, а не шкідливим наркотиком.

Винахідник Coca-Cola Джон Стіт Пембертон писав, що для кожного галону сиропу необхідно п'ять унцій листя коки. Ця концентрація невелика, але вона помітна. Рецепт змінювався протягом багатьох років – колись Coca-Cola містила дев'ять міліграмів кокаїну на плашку. Однак з 1904 року Coca-Cola не містить свіжого листя коки.

Наявність кокаїну в безалкогольних напоях не є поширеним. Проте аромат коки завжди асоціюють з Coca-Cola. З 1904 року для виготовлення напою почали використовувати перероблені листя коки, які не містили великої кількості кокаїну. Фактично, вони "використані", оскільки кокаїн "витягується" з них попередньо.

Ця практика не змінилася – Coca-Cola сьогодні все ще виготовляється з додаванням екстракту листя коки, який поставляється заводом Stepan Company в Мейвуді, штат Нью-Джерсі.

Stepan Company є єдиною компанією в США, яка має ліцензію на імпорт і переробку листя коки. Зазвичай, він імпортується з Перу, а іноді і з Болівії. Хоча екстракт коки використовується для аромату, він є лише одним з продуктів Stepan Company. Ще один продукт – кокаїн.

Stepan Company імпортує листя коки, потім добуває кокаїн і виробляє ароматизатор з переробленого листя. Що відбувається з цим кокаїном? Він потрапляє до лікарень. Отриманий кокаїн продається Mallinckrodt у Сент-Луїсі, штат Міссурі. Це єдина компанія в США, яка має ліцензію на очищення кокаїну для медичного використання. Хоча не часто, але кокаїн все ще іноді використовується для операцій на носовому чи слізному каналі, тому що він є хорошим місцевим засобом. Марлева пов'язка з кокаїновим розчином просто прикладається до області, яка потребує припікання або іншої процедури, що може викликати біль.

Однак використання кокаїну в медичній сфері значно скоротилося протягом багатьох років. Є багато кращих синтетичних альтернатив, які не мають таких негативних побічних ефектів. Цікаво, що було б, якби кокаїн не використовувався в медичній сфері взагалі? Цілком імовірно, що Coca-Cola втратила б свій основний ароматизатор. Проте зараз такий самий аромат можна виготовити за допомогою інших матеріалів, що, ймовірно, вже зроблено на іноземних фабриках Coca-Cola.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки чашок чаю можна випити за день

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 жовтня 2020
08 червня 2020
08 грудня 2019
24 липня 2019
24 травня 2019
03 травня 2019
04 січня 2019
11 грудня 2018
16 липня 2018
29 травня 2018
07 березня 2018
29 грудня 2017
16 листопада 2017