Поділитись:

Таке собі ощасливлення: команда ЗЕ схибила з підрахунками, – Фурса

Четвер, 14 березня 2019, 23:26

В одному з відео на YouTube Володимир Зеленський розглядав реальність заробітної плати для вчителів 4 тисячі доларів на місяць. Однак, необхідна сума дещо різниться від заявленої.

Своє обурення ситуацією та підрахунками описав на сторінці в Facebook Сергій Фурса – спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital.

Надалі цитуємо допис:

"Команда ЗЕ з початку ощасливила всіх, що знайшла чудовий спосіб збільшити зарплати вчителям до 4 тисяч доларів. Потім швидко вибачилася, мовляв експерти помилилися і такого способу нема, але якщо вірити, то все можливо.

І проблема тут не в популізмі, хоча це приклад дикого популізму. Проблема в критичному мисленні та його відсутності в кандидата.

Йому кажуть, що потрібно всього 200 мільйонів доларів на рік, щоб зробити щасливими всіх вчителів країни й він радісно киває. Хоча в його голові повинні були проявитися питання "як так" і "чому так мало". Навіть до того моменту, коли він візьме у руки калькулятор і почне рахувати. А рахувати там є що. Цифри неймовірні й спростувати їх легко. Тому що 200 мільйонів доларів на рік та 2 мільярди доларів на місяць – зовсім різні цифри.

Але він цього не робить. Для його голови нема ніяких проблем з тим, що "всього 200 мільйонів доларів" і "всім буде щастя". І це головна проблема. Більша, навіть від Коломойського. Кандидат взагалі нічого не розуміє. І радісно киває. Він взагалі не уявляє масштаб, порядок цифр. У нього нема логічних і простих зв'язків в голові. Калькулятор можна знайти, але розуміння в голові не з'явиться. А це означає, що в цю голову можна вкласти все, що завгодно. І він буде кивати. І не буде обтяжувати себе перевіркою. Або навіть спробою зрозуміти. Тому що відразу все зрозуміти неможливо. В університеті на лекції вважається, що якщо студенту дають понад 30% нової інформації, він її не засвоїть. Наші голови не такі хороші. А в цій голові нема нічого, зв'язаного з державним управлінням. Зовсім нічого. І кейс з вчителями це доводить.

А потім прийде Коломойський і скаже, що .... Та все, що завгодно скаже. І наш герой кивне. Адже він не буде заглиблюватися. Ніколи. А потім ми будемо за це платити. І не зарплату вчителям.

Людина не може знати всього. Але вона повинна володіти базою. Ґрунтом, на якому може прорости хоча б щось. Чорноземом. Але на піску нічого не росте. І на тирсі теж.

І коли тобі байдуже, коли ти ніколи не брав участь в суспільному житті, коли тебе цікавила тільки зовнішня політика, адже там зручно жартувати з політиків, то ти не можеш взяти й усе вивчити за декілька місяців. Паралельно ще знімаючи серіал. Ти нічого не розумієш. І ти ховаєшся від журналістів саме через це. А твої політтехнологи вигадують нісенітниці, на кшталт порівняння і нацкорпуса, і Порошенка, і журналістів, і Зеленського. Але все це тільки квола спроба виправдатися і захистити пустоту. Пустоту, яка проявляє себе в "4 тисячі доларів кожному вчителю".

У крайньому разі, тобі могли б допомогти цінності. Хоча б для вибору людей поруч. Але і тут ти ніколи не бува сильним. Ніколи не показував, що твої цінності відповідають не цінностям "малороса", а цінностям українця, який йде в Європу. Адже з такими цінностями не жартують про Майдан і ебонітові палички, а виходять на Майдан. Але кандидат не виходив. Кандидат жартував. І паралельно збирав скнарську колекцію дорогих годинників. А значить і тут нам нема чого чекати хорошого.

Але вірити можна. Віра це добре. Біда тільки в тому, що поруч з вірою завжди відсутнє критичне мислення. А воно нам дуже потрібне."

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У другий тур проходять Зеленський і Порошенко, – дослідження

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 серпня 2020
01 серпня 2020
31 липня 2020
27 липня 2020
26 липня 2020
23 липня 2020
22 липня 2020
21 липня 2020
16 липня 2020
13 липня 2020