Поділитись:

Куди на Волині у 2018-му році вкладали гроші іноземні інвестори

Четвер, 14 березня 2019, 13:36
Куди на Волині у 2018-му році вкладали гроші іноземні інвестори

Загальний обсяг прямих інвестицій, внесених в економіку області з початку інвестування, на 31 грудня 2018 р. становив 259,6 млн дол США.

Значні обсяги прямих інвестицій зосереджені на підприємствах міст Нововолинська (48,4 % загальнообласного обсягу інвестицій) та Луцька (36 %). Частка капіталу нерезидентів, залученого в економіку Луцького району, становила 6 %, Ківерцівського – 4 %, Ратнівського – 2,6 %, міста Ковеля – 1,7 %, – про це інформують в управлінні статистики на Волині. 

Сукупний обсяг іноземного капіталу на 31 грудня 2018 р., порівняно з обсягом інвестицій на початок року, збільшився на 3,3 %. Збільшення обсягів прямих інвестицій спостерігалося у всіх містах обласного значення та у Рожищенському (на 16,2 %), Іваничівському (на 13,1 %), Локачинському (на 1,2 %), Шацькому (на 1,1 %) та Ратнівському (на 0,6 %) районах. В обласному центрі обсяг прямих інвестицій збільшився на 0,5 %. Зменшення обсягів іноземного капіталу до початку року відбулося у десяти районах. Торік найбільше прямих інвестицій (акціонерного капіталу) надійшло у підприємства м. Нововолинська – 13,5 млн дол США або 88,4 % загальнообласного обсягу надходжень.

На 31 грудня 2018 р. на одну особу в середньому в області припадало 251 дол США прямих інвестицій. Вищий, ніж в середньому в області, цей показник у містах Нововолинську (2226,6 дол.) та Луцьку (437,1 дол.).

Найбільший обсяг інвестицій закордонні інвестори спрямували у промислові підприємства міст Нововолинська, Ковеля, Володимира-Волинського та Ковельського і Луцького районів. У Іваничівському та Ківерцівському районах майже всі прямі іноземні інвестиції залучені у підприємства сільського, лісового та рибного господарства. У Камінь-Каширському та Старовижівському районах інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів були підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, у Любомльському – підприємства транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, у Рожищенському – організації, що здійснюють операції з нерухомим майном, у Маневицькому – підприємства, які забезпечують діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів