Поділитись:

Погрози і тролінг: із чим стикаються українські журналістки в роботі

Понеділок, 11 березня 2019, 16:50

Погрози та інтернет-тролінг є основними загрозами, з якими стикаються під час своєї роботи журналістки в Україні.

Такими є дані анонімного анкетування, проведеного Інститутоом масової інформації серед журналісток в усіх регіонах України. 

За результатами анкетування, 47 % журналісток, які працюють в Україні, стикалися з фізичним насильством (погрозами, нападами тощо) у  зв’язку зі своєю професійною діяльністю. З них тільки 17 % зверталися по захист до правоохоронних органів. Зокрема, респондентки вказали, що найчастіше стикалися з погрозами (73 % опитаних) та стеженням (10 %), рідше з нападами (4 %) та іншими видами тиску.

Тролінг і атаки ботів в Інтернеті стали другою за чисельністю категорією, про яку вказали опитані журналістки (51 % опитаних згадали про цей вид загроз). Серед інших загроз в Інтернеті 19 % журналісток вказали злам акаунтів, 14 % журналісток отримували погрозливі листи і на 6 % вчинялися фішингові атаки. Загалом 42 % респонденток стикалися з інтернет-загрозами.

Журналісток також просили вказати, де саме вони стикалися з нападами, погрозами та іншими видами перешкоджань. Виявилося, що більшість опитаних наражалися на загрози, висвітлюючи конфліктні теми (42 %), на акціях протесту (32 %), 9 % зазнавали утисків під час інтерв’ю з людьми при владі.

Експерти ІМІ також звертають увагу на той факт, що 10% респонденток вказали, що постраждали в редакції власного медіа.

Анкетування показало, що 41 % жінок не почуваються в безпеці, працюючи в медіа.

Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 232 відповіді від журналісток, з них 84 % – представниці з усіх регіонів України та 16 % – з міста Києва.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 серпня 2020
09:00
11 серпня 2020
10 серпня 2020
09 серпня 2020
08 серпня 2020