Поділитись:

Чи лікують гриби або чим небезпечна фуранготерапія, - Супрун

П'ятниця, 22 лютого 2019, 05:26

Альтернативним методам лікування немає місця в доказовій медицині. Особливо, коли відмова від медичної допомоги загрожує життю пацієнта. За допомогою одного з таких методів намагаються обдурити онкохворих пацієнтів. Це так звана “фунготерапія”.

Про це у Facebook інформує в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

"До мене звернулися стурбовані лікарі та пацієнти щодо активного розповсюдження інформації про лікування раку грибами поблизу Національного Інституту Раку. Адепти цього методу пропонують пройти курс та обіцяють повне одужання незалежно від стадії хвороби. Це маніпуляція та спроба заробити гроші на довірі й бажанні людей одужати. Неприпустимо, коли користуючись становищем пацієнтів, люди свідомо пропагують засоби, ефективність яких не доведена науково. Цей альтернативний метод, як спосіб одужати, зазвичай пропонують люди, що не є медичними працівниками. Вони позиціонують його як панацею, часто надають послуги за великі кошти та забирають у пацієнта час, який він міг би присвятити лікуванню", – написала очільниця.

Розберемо детально, що не так з “фунготерапією”:

Не існує жодного дослідження, що підтверджує ефективність грибів в лікуванні чи запобіганні раку

"Ми можемо говорити про ефективність певного методу, якщо вона була підтверджена масштабними клінічними дослідженнями, які проводяться роками чи навіть десятиліттями (до прикладу, рандомізовані контрольовані дослідження). Втім, жодного схожого дослідження із вивчення ефективності та безпеки препаратів, виготовлених із грибів чи їх компонентів проведено не було", – розповідає Уляна Супрун

Існує невелика кількість досліджень, які вказують на деякі позитивні ефекти застосування витяжки чи екстрактів грибів. До прикладу, для полегшення наслідків хіміотерапії або для посилення імунної відповіді в боротьбі з хворобою.

"Але ми маємо бути обережними з висновками цих досліджень. Часто це результати не репрезентативних досліджень з недосконалою методологією, які є далекими від стандартів доказової медицини", – застерігає Супрун.

"Фурунготерапія" може мати непередбачувані побічні ефекти

Такі “ліки”, зі слів людей, які поширюють інформацію про них, мають начебто високу ефективність та забезпечують швидке настання позитивного ефекту. Натомість вони не надають будь-якої інформації про можливі побічні ефекти, а вказують, що їх не існує взагалі.

За інформацією очільниці міністерства, будь-яка речовина, яка потрапляє в організм людини має досить широкий спектр непередбачуваних побічних ефектів. І якщо пацієнт навіть отримує лікування, затверджене міжнародними стандартами, але хоче “посилити” ефект “цілющим грибом” існує дуже високий ризик більше не отримати жодного лікування.

Адже гриби та інші сумнівні рослинні препарати можуть мати вплив на важливі гематологічні показники пацієнта. Якщо вони не в нормі, це може бути підставою для відтермінування або навіть відміни курсу хіміотерапії. В результаті пацієнт не отримує своєчасно лікувального ефекту від традиційного лікування, тим паче не отримує його внаслідок прийому “цілющих грибів”.

Гриби можуть містити токсичні речовини

"Хоча ми знаємо про різновиди їстівних грибів, не слід забувати, що існує ціла низка й отруйних. Вони є небезпечними та можуть призвести до серйозної інтоксикації організму чи навіть смерті. Часто гриби, які використовують для виготовлення препаратів для лікування смертельних хвороб – це високотоксичні гриби (мухомори, поганки тощо)", – застерігає посадовиця.

Також важливо середовище, в якому зростав гриб. Адже гриб має губчасту структуру і здатен накопичувати шкідливі речовини, які його оточують протягом зростання. Навіть якщо гриб не містить токсичних речовин, синтезованим ним самим, він може бути отруйним. До прикладу, в ньому може бути висока концентрація свинцю та інших важких металів, які здатні викликати ниркову недостатність – стан, несумісний із життям при відсутності негайної професійної допомоги.

Супрун наголошує, що спекуляція на пошуку пацієнтами будь-якої можливості одужати – неприпустима.

За її словами, існують стандарти лікування, які вдосконалюються кожного дня. Створюються нові методи, які мають високу ефективність, водночас зберігають якість життя пацієнта на достатньо високому рівні. Й такі ліки мають свої побічні ефекти та певні недоліки. Однак, пацієнт інформований про можливі ризики до початку лікування, а не в його процесі, або ж в разі не отримання жодної інформації про це.

Тож очільниця наполегливо рекомендує довіряти тільки доказовій медицині.

"Змінюємо систему, аби кожен пацієнт мав можливість отримати ефективне, якісне та своєчасне лікування. Завдяки співпраці з міжнародними організаціями ми закуповуємо більше ліків для пацієнтів з онкологічними хворобами. Для лікування раку в дорослих тепер вдається закуповувати 90% препаратів дешевше ніж 2014 року.

Дешевша ціна = більше ліків. Подекуди закупівельна ціна ліків зменшилась в 19 разів 

Як наслідок, торік Міністерству вдалось збільшити фінансування по дорослій онкології більше ніж удвічі: до 709 млн грн, передбачених на початку року, вдалося додати ще 910 млн грн. Ці кошти забезпечать значне поліпшення в забезпеченості пацієнтів ліками. Працюємо далі, щоб кожен українець в разі потреби мав доступ до ефективного лікування", – насамкінець додала Уляна Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися відчуття "засихання" взимку: поради Супрун

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 липня 2020
28 червня 2020
26 червня 2020
24 червня 2020
10:00
22 червня 2020
18 червня 2020
30 травня 2020
15 травня 2020
13 лютого 2020
15 грудня 2019
13 грудня 2019
01 грудня 2019
16 листопада 2019
02 листопада 2019
30 жовтня 2019