Поділитись:

В Україні з'являться парковки на дахах

Середа, 20 лютого 2019, 17:55

Фото ілюстративне

В Україні можуть з’явитися парковки на експлуатованих дахах ТРЦ та інших громадських будівель.

Про це повідомляє Урядовий портал.

У проекті нових змін до ДБН щодо автостоянок пропонується дозволити розміщувати парковки на експлуатованих покрівлях громадських будівель і споруд. Виняток становлять соціальні заклади – дитячі садки, школи та корпуси закладів охорони здоров’я з палатами.

«Нестача паркомісць, особливо у великих містах, – це одвічна проблема. І не тільки для України, а й для багатьох інших країн Європи та світу. Для її вирішення будують багатоповерхові та підземні паркінги, проектують автоматизовані та перехоплюючі стоянки, але все одно машино-місць не завжди вистачає. І для організації всіх цих парковок, звичайно, потрібно відповідне вільне місце, яке з кожним разом знайти стає все складніше. Виходом із цієї ситуації можуть стати паркінги на експлуатованих дахах громадських будинків», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він підкреслив, що йдеться саме про експлуатовані покрівлі громадських будинків, тобто такі, які дозволяють використовувати свою поверхню в різних цілях.

«Сучасний світ не здивуєш проектами, на покрівлі яких розміщується великий паркінг, спортивний майданчик, парк чи навіть окреме місто посеред мегаполісу. І ми теж маємо йти в ногу із часом. Проектами таких ТРЦ чи інших громадських закладів обов’язково повинно передбачатися виконання всіх необхідних вимог і урахування додаткових навантажень від авто, щоб це було безпечно. У таких випадках це може бути, проте ніяк не означає, що відповідні парковки будуть проектуватися на кожній громадській будівлі», – відзначив Лев Парцхаладзе.

Він навів у приклад парковку на покрівлі торговельного центру Galeria Krakowska у польському Кракові, автостоянки торговельних центрів в Італії, Франції та інших країнах Європи та світу.

Зміни до ДБН розроблялися фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП”, вже затверджені та вступлять в дію орієнтовно через 3 місяці після офіційного опублікування.

Довідково:

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про паркування: скільки автівок евакуювали у Луцьку за 4 місяці

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 лютого 2020
13 грудня 2019
18 листопада 2019
09 вересня 2019
03 вересня 2019
30 серпня 2019
29 серпня 2019
27 серпня 2019
21 серпня 2019
20 серпня 2019
19 серпня 2019
16 серпня 2019
09 серпня 2019
08 серпня 2019
01 серпня 2019