Поділитись:

Іноземці накопичили 13 мільярдів злотих на пенсійних рахунках в Польщі

Середа, 13 лютого 2019, 19:32

Півтора мільйона іноземних працівників, в основному з України, мають свої пенсійні рахунки та підрахунки в Польщі й відкладають на них кошти на пенсії.

Про це повідомляє «Монітор Інфо», посилаючись на «Rzeczpospolita».

Управління соціального страхування відкрило найбільшу кількість рахунків та підрахунків для осіб з-поза Європейського Союзу – переважно, громадян України, Білорусі, Молдови та Росії. Багато робітників також приїжджає із Румунії. До списку іноземців із найбільшою загальною сумою, зареєстрованою на субрахунках в Управління соціального страхування, увійшли теж громадяни Німеччини та Франції.

За даними звіту Управління соціального страхування «Іноземці в польській системі страхування», кількість іноземних працівників, зайнятих у Польщі та зареєстрованих у системі страхування, швидко зростає. У грудні 2008 р. в Головному реєстрі застрахованих осіб було 65 тис. іноземців. У вересні 2018 р. їх було 569,1 тис.

Найбільше зростання управління соцстраху зареєструвало протягом останніх чотирьох років. Якщо у 2009–2014 рр. кількість іноземців, які підлягали пенсійному страхуванню, збільшилася на 59,3 тис., то з грудня 2014 р. до вересня 2018 р. – на 444,8 тис.

Більшість цих осіб – чоловіки у віці 20–48 років. Троє з чотирьох іноземців, застрахованих у системі соціального страхування, прибули до Польщі з України. Більшість із них працюють у Мазовецькому, Великопольському та Сілезькому воєводствах, а найменше – у Свентокшиському, Вармінсько-Мазурському, Підляському та Підкарпатському воєводствах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям спростили життя у Польщі

 

Надрукувати
мітки:
коментарів