Поділитись:

Сімох волинських журналісток атакували хакери

Вівторок, 12 лютого 2019, 16:25

Семеро волинських журналісток заявили про надходження фішингових повідомлень у соцмережі Facebook.

Про це повідомляє представниця ІМІ у Волинські області Мая Голуб, – інформує ІМІ.

Фішингове повідомлення у Facebook надійшло журналісткам Юлії Остапович, Ірині Юзві, Оксані Вашкевич, випусковій редакторці сайту “Перший” Тетяні Бугаєнко, журналістці сайту “Перший” Віті Сахнік, ведучій ТРК “Аверс” Світлані Васільєвій, редакторці “Таблоїду Волині” Наталії Мазепі.

Більшість з них отримали повідомлення від редакторки “Таблоїд Волині” Наталії Мазепи, решта – від інших користувачів. У всіх просило ввести логін і пароль до пошти Gmail.

Як розповіла представниці ІМІ Наталія Мазепа, кілька днів тому вона потрапила на аналогічний фішинговий лист і залогінилися через пошту на Gmail. Пізніше вона виявила, що з її "Фейсбуку" шахраї повідправляли її друзям фішингові листи.

“Тішить, що не усім, а, напевно, лише тим, які були в мережі на той час. Двофакторна авторизація не була увімкнена, тому трохи зайняло часу повернути собі свій акаунт”, – додала Наталія Мазепа.

З її слів, зловмисники поміняли її пошту на свою, тому у неї залишився лише її номер телефону. Зайти у свій акаунт у Facebook їй вдалося з номеру телефону. Цю ситуацію Мазепа не пов’язує з професійною діяльністю.

Журналістка Юлія Остапович розповіла, що отримала фішингове повідомлення 10 лютого від знайомої, яка є в друзях на "Фейсбуці".

“Вона просила поставити лайк під відео, лінк на яке був в повідомленні, і повідомити їй про це. Повідомлення такого характеру викликало б в мене підозру, коли б його скинула або незнайома мені людина (я зазвичай меседжі з подібними проханнями від незнайомих людей ігнорую), або ж якби це скинула людина, яка працює, скажімо, на заводі і не має жодного відношення до відео, аудіо тощо… Відтак я погодилась проголосувати і перейшла за посиланням”, – розповіла Юлія Остапович.

В неї запитало пошту і пароль, додала вона.

“Спочатку я ввела неправильний логін (не побачила опечатки), а тоді три рази підряд неправильний пароль від своєї пошти (бо в той момент чомусь просто не змогла його згадати). Однак на сайт (як потім виявилось, фішинговий) мене пропустило всі рази і під різними неправильними паролями. Я написала в месенджері користувачці (не підозрюючи тоді, що пишу хакерам), що відео немає. Тоді мені ще й відписали, що я, певно, ввела неправильний пароль, і чи в мене точно пошта gmail. Врешті я написала, що відео знайти не можу і надіслала в повідомлення лінк на цей фішинговий сайт. Відтоді мені ніхто не відписував. Проте через 10 хвилин з’явилось повідомлення на сторінці користувачки, що її ФБ зламали, і повідомлення не від неї”, – прокоментувала журналістка.

Після цього Юлія Остапович змінила пароль до пошти, поставила двофакторну аутентифікацію на свій обліковий запис, а також на Facebook.

Журналістка Ірина Юзва розповіла, що отримала фішингове повідомлення від журналістки Насті Корецької, яка попросила підтримати її конкурсну роботу. 

“Настю знаю добре, тому й без усіляких підозр взялася допомагати. Перейшла за посиланням, у мене запросило пароль до пошти, я й ввела. На сайті й правда був розділ “таланти” чи щось схоже, багато різних відео. Я погортала трішки, роботи Насті не побачила, тоді й написала їй у Фейсбук. Вже тоді вона написала, що її сторінку зламали”, – розповіла журналістка.

“Незабаром на пошту прийшло повідомлення, що хтось з невідомого пристрою намагається зайти в мій обліковий запис. Я й почала міняти паролі”, – додала вона.

Ведуча телеканалу “Аверс” Світлана Васільєва теж розповіла, що їй прислали повідомлення у Фейсбуці з фішингом, щоб вона проголосувала за відео у конкурсі. Вона отримала повідомлення від користувачки Ніни Столярук. Журналістку питали, чи в неї пошта Gmail, а ведуча відповіла, що Ukr.net. Як зазначила Васільєва, її пошта не підійшла. 

“Я пробувала вводити, але пароль не пам’ятаю до аккаунта, тому не змогла увійти”, – зазначила вона.

Випускова редакторка сайту “Перший” Тетяна Бугаєнко теж отримала повідомлення від Наталії Мазепи.

“Повідомлення було без лінку. Просто текст: «Треба твоя допомога, проголосувати і тд”. Але я не відписала на це. Одразу подумала, що, мабуть, сторінку Наталки зламали. Тому вирішила, що найкраще – просто проігнорувати”,  – зазначила вона.

Як повідомляв ІМІ, 10 лютого журналістка, представниця ІМІ у Волинській області Мая Голуб отримала через Facebook повідомлення з фішингом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хакери опублікували 175 ГБ російських документів про війну на Донбасі та РПЦ

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 квітня 2020
25 лютого 2020
22 січня 2020
28 серпня 2019
06 серпня 2019
30 липня 2019
20 липня 2019
19 червня 2019
17 квітня 2019
08 березня 2019
06 березня 2019
13 лютого 2019
13 грудня 2018
24 жовтня 2018
20 жовтня 2018
10:00