Поділитись:

Показ «Слуги народу – 3» є передвиборчою агітацією, – КВУ

Вівторок, 12 лютого 2019, 15:53

Комітет виборців України закликає Володимира Зеленського оплатити показ серіалу «Слуга народу – 3» із виборчого фонду як передвиборчу агітацію.

Про це йдеться на сторінці КВУ у Facebook.

На думку Комітету виборців України, показ відеофільму «Слуга народу – 3» під час виборчого процесу має розглядатися як передвиборча агітація на користь Володимира Зеленського і має бути оплачений із виборчого фонду кандидата.

"Таке трактування відповідає ч. 1 ст. 58 Закону «Про вибори Президента України», яка встановлює, що передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати «за» або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України.

При цьому однією із форм передвиборної агітації, відповідно до Закону, є оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації відеофільмів", – зазначається у повідомленні.

КВУ вважає, що показ відеофільму «Слуга Народу 3» є діяльністю, що спонукає виборців голосувати за Зеленського, який є виконавцем головної ролі у фільмі, а також кандидатом в Президенти України. Крім того, фільм «Слуга народу – 3» має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа Володимира Зеленського, а його назва ідентична до назви політичної партії, висуванцем від якої є Володимир Зеленський на виборах Президента.

Також КВУ закликає Володимира Зеленського оплатити показ відеофільму «Слуга народу – 3» на телеканалах, що його транслюватимуть, із виборчого фонду кандидата в Президенти. В іншому випадку це буде порушенням Закону «Про вибори Президента України», який забороняє фінансування матеріалів передвиборної агітації поза межами виборчого фонду кандидата.

«Схожа ситуація мала місце у 2018 році в Литві, де один з місцевих політиків частково оплатив зйомки серіалу, який позитивно висвітлював його діяльність. Головний герой серіалу був візуально схожий на політика, а також в серіалі позитивно згадувалося про його партію. Головна виборча комісія Литви визнала окремі епізоди фільму політичною рекламою із відповідними юридичними наслідками», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

До слова, прем'єра нового сезону серіалу «Слуга народу – 3» запланована на березень 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19:40
16:38
13:01
11:35
11:05