Поділитись:

Без зради і без перемоги, або Чому міцніє гривня

Четвер, 07 лютого 2019, 17:30

Зміцнення гривні – банальна економіка. І нічого більше.

Про це у мережі Facebook написав економіст Сергій Фурса.

"Курс гривні падає – зрада. До цього ми звикли. Але зараз нова зрада – курс гривні зростає. І є вже тисяча і одна теорія змови, чому це відбувається", – пише Сергій Фурса.

З локального піку, коли курс досягав 28,3-28,4, національна валюта зміцнилася майже на 1,5 гривні і вже торгується по 27,0. І люди, які звикли лаяти Нацбанк за геноцид українського народ, тепер вигадують, з якої ж причини курс зростає.

"Що об'єднує ці історії – це те, що немає ніяких теорій змови або шкідливих намірів ні тоді, коли курс падає, ні тоді, коли гривня зростає. Це все економіка. Просто біда в тому, що більшість крикунів поняття не має про її закони", – зазначив економіст.

Популярна теза про те, що гривня зміцнюється через вибори, неправильна. Вся справа в тому, що гривня – валюта сезонна, тобто до кінця року, до січня-грудня гривня падає.

"Багато грошей в системі, тому що уряд багато витрачає саме в цей період. Але ефект цей локальний, і після настає пора вже сезонного зміцнення. І до традиційного початку весни, коли аграрії діставали свої сумки з кешевих доларами і йшли готуватися до посівної, додався фактор заходу іноземців на наш ринок", – пояснює експерт.

У підсумку – гривня зміцнюється. Причому практично такими ж темпами, як робила це минулоріч. 

"Можна шукати кішку в чорній кімнаті, говорити про міфічні мільярди на вибори або майбутню монетезацію субсидій (як це впливає – взагалі уявити важко), але факт залишається фактом. Простим фактом. Працюють стандартні економічні закони. І є проста сезонність", – додав Сергій Фурса.

Якщо не трапиться форс-мажорів, то зміцнення гривні буде йти до травня-червня. А з липня сезонність почне грати в зворотну сторону.

"Тут і нерезиденти будуть фіксувати прибуток. І імпортери поспішать укладати контракти, як вони роблять щороку. І ми побачимо ослаблення гривні", – прогнозує економіст. 

У 2018 році, за підсумками року, гривня зміцнилася на 1 % і залишається стабільною. Те ж буде і цього року.  Якщо не буде форс-мажорів і збережеться співпрацю з МВФ.

"І все. Банальні руху капіталу. Банальна економіка. Без зради. І без перемоги. Просто економіка. І якщо не вигадувати десятки теорій змови, то це просто працює", – резюмував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вся надія "Газпрому" на українських виборців, – Сергій Фурса

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 вересня 2020
20 липня 2020
05 червня 2020
04 червня 2020
03 червня 2020
02 червня 2020
01 червня 2020
30 травня 2020
22 травня 2020
21 травня 2020
15 травня 2020