Поділитись:

У Луцьку змушують вакцинуватися від кору не лише дітей, а й вчителів

Понеділок, 21 січня 2019, 18:14

Ситуація з кором на Волині і досі залишається напруженою. Тому вакцинації вимагають не лише від дітей, а й вчителів та вихователів у луцьких школах та садочках.

Як прокоментував начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук, ситуацію можна вирішити одним єдиним способом: якщо в місті довести кількість вакцинованих до 95%. Лише у цьому випадку проблема реально врегулюється.

«На сьогодні ситуація з кором є незмінна. Тому ми закликаємо батьків робити щеплення. І робити їх вчасно. У першу чергу ми повинні думати про своїх дітей і про себе», - коментує Микола Арсентійович.

З його слів, вакцину виділила держава, ніяких протипоказів чи ускладнень після неї немає.

«Декому з батьків потрібно 5-10 запрошень вручити на вакцинацію», - каже Микола Якимчук.

Він упевнений, що низький рівень вакцинації спричинений значною мірою розмовами в соцмережах.

«Хтось написав, що ця вакцина погана чи небезпечна. А потрібно всього лише радитися з лікарями-спеціалістами, адже потім може бути пізно», - переконаний начальник управління охорони здоров.я Луцької міськради.

«На сьогодні троє вчителів захворіли на кір, тому щеплення працівників освітніх закладів на сьогодні є також обов’язковим. Адже достатньо невеликого контакту з хворим, коли немає щеплення і імунітету, і людина 100 % захворіє. Щеплені ж хворіють значно легше», - каже Микола Арсентійович.

Як розповіла заступник начальника управління освіти Тетяна Силка, недопущення до навчання нещеплених дітей у Луцьку відбудеться по різних школах індивідуально. Зокрема, за рішеннями педради чи дирекції самої школи.

«Десь таке недопущення буде уже завтра, а в окремих школах – до кінця тижня, приміром. Певні заходи також будуть проведені і щодо вакцинації вчителів», - підсумувала Тетяна Олександрівна.

Нагадаємо, згідно із ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень. Виняток становлять ті, у кого є протипоказання. Окрім дітей, обов’язковою є тепер вакцинація також педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу освітніх закладів.

Нагадаємо, у Волинській облдержадміністрації відбулася нарада, на якій було рекомендовано дітей без щеплень від кору не пускати в освітні заклади. Станом на 17 січня на Волині налічувалося близько 300 осіб, які захворіли на кір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
11:10
21 січня 2022
15:32
11:15
20 січня 2022
17:25
11:35
19 січня 2022