Поділитись:

Україна отримала 5 мільйонів євро від ЄС на розвиток енергетики

П'ятниця, 18 грудня 2015, 12:59

Європейський Союз виділив Україні перший транш у розмірі 5 мільйонів євро у рамках програми "Підтримка впровадження енергетичної стратегії України".

Загальний бюджет програми становить 45 мільйонів євро, повідомляє інформаційне агенстство "UNN", посилаючись на прес-службу ЄС в Україні

"Програма допоможе Україні зменшити рівень забруднення довкілля, пов'язаного з виробництвом електроенергії, а також реформувати ринок електроенергії та покращити якість нафтопродуктів. Програма також підтримуватиме облаштування сховищ для нафти та нафтопродуктів", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що загальною метою програми ЄС є підтримка енергетичних потреб економіки та суспільства України безпечним, ефективним і ощадним шляхом, а також підтримка України у виконанні своїх зобов'язань в рамках Угоди про заснування Енергетичного Співтовариства, які також передбачає Угода про асоціацію/ГВЗВТ.

"Перший транш у рамках цієї програми є визнанням того, що Україна рухається в правильному напрямку реформування енергетичного сектору. Ми наполегливо заохочуємо до подальших кроків, зокрема до ухвалення закону про регулятора, ринок електроенергії, низки законів про енергоефективність, а також ухвалення рішень щодо розподілу функцій "Нафтогазу". ЄС рішуче продовжуватиме підтримувати реформи України в енергетичному секторі", – заявив голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

У прес-службі відомства зазначили, що наступні транші будуть надані у відповідності до виконання певних умов, зокрема за показниками результативності у 2015-2017 роках. Оскільки енергетична стратегія України є орієнтиром програми, наступні транші ЄС будуть надані за умови ухвалення нової/переглянутої енергетичної стратегії, яка відповідатиме зобов'язанням ЄС у рамках Угоди про асоціацію/ГВЗВТ та Угоди про заснування Енергетичного Співтовариства.

Надрукувати
мітки:
коментарів
10:17
26 травня 2020
25 травня 2020