Поділитись:

На Маневиччині церква пішла до ПЦУ

Неділя, 20 січня 2019, 18:01

Сьогодні, 20 січня, у селі Нічогівка Маневицького району на парафіяльних зборах ухвалено рішення про перехід церкви до ПЦУ.

Про це у мережі «Фейсбук» повідомила користувач Наталія Шевчук, яка є заступник керівника апарату Маневицької РДА.

Зі 102 присутніх 100 було «за», 1 утримався та 1 був проти. Потому відбудеться юридичне оформлення рішення.

Свої емоції від рішення опублікувала і солдат, учасниця "Ігор нескорених" Майя Москвич.

"Я не пригадую в своєму селі нічого подібного! На збори прийшли всі - і молоді і старі і з міст поприїжджали - реально зібралася вся громада!

«...на фронті я не зустрів жодного священника Московського патріархату. Були навіть бабтисти, а з Московського нікого...»

«...хіба це українська церква, яка викреслює зі списку «За Упокій» тих хто ходив в іншу церкву?... Я хочу щоб в моїй церкві служба закінчувалась словами: Боже єдиний великий, Ти нам Україну храни!...»

«...нас вчили іншї історії, ми були жовтенятами і піонерами, нам в голови вкладали не правду. Ми вірили в одне, тепер ми знаєм правду і нема ніякого гріха і сорому в тому щоб змінити позицію, на правильну. Є Україна, є українська мова, є українська нація, чого ми не можем мати українську церкву...?»

«...коли ми будували церкву багато людей казали давайте зразу зробимо її українською. Але тоді українська була ще не канонічною. Тепер Українська церква канонічна...»

«... Томос це не просто папірець. Це значить що ми частина світового православ`я. Ми визнані Константинополем. А вони кажуть Кирил вищий за Варфоломія, як таке може бути?...»

«...хтось був на Майдані, хтось пішов на війну - всі творили сучасну історію України, кожен в міру своїх можливостей. А зараз до творення історії може долучитися кожен, не виїжджаючи з села! Путін пішов на нас війною, забрав в нас частину території але втратив значно більше. Створення української церкви - це беззаперечне свідченння що в нашій боротьбі Бог з нами!...»

І це лише частина слів виступаючих!

З раніше колись затурканого, нічим не примітного села, в яке навіть маршрутка не заїжджала - ми в оду мить стали свідомим селом!

Я пишаюся своїми односельчанами! Воістину мені тепер не соромно буде казати, що я родом з села Нічогівка, села, котре в числі перших на Волині прийняло рішення бути вільним від Москви!

Якщо ми змогли це зробити - це зможе зробити будь яка громада!

Вітаю всіх з цим історичним рішенням!!! Слава Україні!"

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Горохівщині церква перейшла до ПЦУ

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 травня 2020
17 квітня 2020
16 квітня 2020
15 квітня 2020
25 березня 2020
18 березня 2020
12 березня 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020
20 лютого 2020
13 лютого 2020
05 лютого 2020
26 січня 2020