Рятувальники нагадали правила зимової риболовлі (фото, відео)

Четвер, 10 січня 2019, 00:32

Працівники групи водолазних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення та Луцького міськрайвідділу УДСНС України у Волинській області на заплаві річки Стир нагадали рибалкам правила поведінки на льоду та порядок дій на випадок, якщо людина провалилась під лід.

Про це повідомляється на сайті Управління ДСНС у Волинській області.

Під час профілактичного заходу, до якого долучилися  працівники мас-медіа, з’ясувалося, що любителі зимової риболовлі усвідомлюють, наскільки небезпечним може бути перебування на льоду, але однаково, йдуть рибалити. Та при цьому переконують, що суворо дотримуються усіх пересторог, а також знають як діяти при рятуванні людей на воді. Хоча навіть мотузка є не у кожного – рейдова група працівників ДСНС  переконалася, що лише досвідчені рибалки, йдучи на риболовлю, завжди беруть з собою мотузку та палицю.

Насамкінець фахівці служби порятунку розповсюдили серед рибалок пам’ятки безпеки на водоймах взимку, а також просили слідкувати за дітьми аби вони не пробували лід на міцність ніжками, і при нагоді відганяли дітвору з небезпечного льоду, оскільки сьогодні під час руху по льодовій поверхні річки в окремих місцях було чутно як тріщить лід.  

Рятувальники закликають не ризикувати своїм життям і не виходити на лід, а взагалі обходити вкриті льодом ріки, канали, озера.

«Бережіть життя – не ступайте на лід!, – наголосили рятувальники.»


Перш ніж ступити на лід, треба звернути увагу на його колір. Найміцнішим вважається лід блакитного кольору, білий – дещо слабший. Якщо ж крига має сіруватий відтінок, це свідчить про присутність води у її товщі. Ідучи льодом, варто оминати небезпечні місця – виступаючі над поверхнею кущі, траву, ділянки вкриті товстим шаром снігу. У випадку, якщо крига під ногами затріщала і людина таки опинилася у воді, у жодному випадку не можна панікувати. Слід намагатися вибратися на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Рятувальники радять повертатися у той бік, звідки прийшли, де міць льоду вже відома.


Любителям зимової рибалки потрібно знати:

  • не можна пробивати поруч багато ополонок 
  • не збиратися великими групами в одному місці
  • не пробивати ополонок на переправах
  • не ловити рибу біля вимоїн
  • завжди мати біля себе міцну мотузку завдовжки 10-15 м
  • якщо людина опинилася на крижині чи біля ополонки, надавати допомогу потерпілому потрібно лежачи на льоду. Слід діяти рішуче, оскільки людина у крижаній воді швидко переохолоджується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: