Поділитись:

Суди щодо бюджету не позначаться на житті Волині, – Савченко

Середа, 09 січня 2019, 16:25
Суди щодо бюджету не позначаться на житті Волині, – Савченко

Голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко запевнив, що навіть якщо судовий позов Волинської ОДА буде задоволено і рішення обласної ради про ухвалення бюджету скасують, це не позначиться на життєдіяльності області.

Також голова ОДА пояснив, що бюджет на 2019 рік ухвалено з порушеннями і розповів чому. Про це йдеться на сторінці Савченка у Facebook. 

Як йдеться у повідомленні, розробником обласного бюджету та відповідальним за його виконання є обласна державна адміністрація. Тож проект бюджету, запропонований обласною державною адміністрацією, розглянули і обговорили на 5-ти профільних комісіях. Однак на останньому засіданні постійної бюджетної комісії, у переддень сесії, раптово внесли зміни і не дали можливості департаменту фінансів ОДА їх опрацювати. Про це й зазначив його директор Ігор Никитюк, представляючи проект бюджету, запропонований обласною державною адміністрацією. Йшлося про 25 млн грн, які в останню хвилину вирішили перерозподілити на інші цілі.

Також в ОДА зазначили, що проект рішення про бюджет у редакції постійної бюджетної комісії перед голосуванням депутатам на ознайомлення не надавався.  Рішення постійної бюджетної комісії облержадміністрації надіслане тільки 21 грудня 2018 року, тобто вже після сесії.

Департамент фінансів обласної державної адміністрації спільно з головним розпорядниками коштів обласного бюджету опрацював ці пропозиції. Після чого обласна державна адміністрація мала ухвалити рішення про подання або неподання на розгляд депутатського корпусу ради доопрацьованого в установленому порядку проекту рішення про обласний бюджет на 2019 рік.

Олександр Савченко під час сесії виступив категорично проти пропозиції депутатів з ситуативної більшості зняти 17 млн грн з перинатального центру, який можна було запустити в роботу цього року і будівництво якого триває вже більше 18-ти років. Окрім того, протестував проти зняття 5 млн грн і з галузі фізичної культури і спорту та 1 млн грн з програми забезпечення дітей-сиріт житлом. 

Також в ОДА зазначили, що на пленарному засіданні так і не прозвучали аргументи щодо неможливості здійснення з окремих місцевих бюджетів видатків, зокрема на заміну вікон в деяких школах з обсягом витрат 10-30 тис. грн, чому саме в школах цих районів, а не в усіх. Відтак виникло питання, що робити районам, представники яких не входять до складу бюджетної комісії чи більшості.

"Частину пропозицій комісії, проголосованих без обговорення, взагалі було неможливо зреалізувати. Так, в опублікованому обласною радою бюджеті зменшено видатки по конкретних бюджетних програмах у галузі фізичної культури і спорту. При цьому на комісії прийнято рішення про зменшення на 5 млн грн витрат на цю галузь у цілому. Це питання у ході прийняття бюджету у сесійній залі також не обговорювалося. Питання: хто і на підставі чого прийняв рішення про зменшення видатків відділу з питань фізичної культури та спорту ОДА за конкретними бюджетними програмами? Інший приклад. Комісією запропоновано виділити 150 тис. грн на надання кредитів за програмою „Власний дім”. Водночас в опублікованому рішенні такі кошти спрямовуються на функціонування кредитної установи, а не для надання кредитів сільським жителям. Знову виникає теж саме питання. І таких фактів є чимало, про що зазначено у судовому позові", – йдеться у повідомленні. 

Зі слів Олександра Савченка, територіальні громади майже всі кошти отримують напряму з державного бюджету. Щодо коштів, які „проходять” через обласний бюджет трансфертами, то на сьогодні департаментом фінансів ОДА вже перераховані місцевим бюджетам кошти для виплати допомог сім’ям з дітьми, для проведення інших соціальних виплат. 

В ОДА запевнили, що заяви про неможливість реалізувати заходи Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2019 – 2022 роки у частині надання волинянам, які потрапили у складні життєві обставини, матеріальних допомог, не відповідають дійності. А також наголосили, що обласною адміністрацією жодного року не було зірвано процес забезпечення життєдіяльності і добробуту волинян. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 відтінків бюджету Луцька: від парканів до фонтанів

Надрукувати
мітки:
коментарів