Поділитись:

Супрун спростувала міф про алкоголь і водіїв

Субота, 29 грудня 2018, 19:32

Будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію.

Тож навіть якщо треба проїхати кілька метрів, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун радить пройтися пішки. 

Святковий період – час підвищеного ризику ДТП на дорогах. Не тільки через погодні умови, але й безвідповідальну поведінку деяких водіїв. Безпечне водіння вимагає концентрації, вміння швидко реагувати та приймати рішення. За даними ВООЗ, ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17 разів. 

Кількість аварій, що пов‘язані з вживанням алкоголю, різниться по країнах. В країнах з високим рівнем доходу – це близько 20 % від усієї кількості, з низьким та середнім – від 33 до 69 %.

На кожного різна кількість алкоголю має різну дію, натомість ефект зазвичай однаковий – страждають необхідні навички під час керування автомобілем.

Сповільнює реакцію

Якщо автомобіль, що їде перед вами, раптово загальмує або неочікувано з’явиться пішохід – ймовірно, ви не встигнете швидко відреагувати. Реакція на це займе більше часу ніж зазвичай.

Знижує концентрацію уваги

Під час керування, водій має слідкувати за швидкістю, звертати увагу на положення авто та інший рух на дорозі. Здатність зосереджувати увагу на кількох процесах притуплюється.

Порушує координацію

Погіршує здатність координувати рухові навички (згадайте як рухається людина в нетверезому стані). Втрата координації сильно впливає і на поведінку за кермом. Зокрема швидкість реакції та в цілому здатність приймати рішення.

Негативно впливає на зір

Алкоголь може знижувати гостроту. Водночас впливає й на периферійний зір, що може стати причиною “тунельного” зору – коли водій погано бачить, що відбувається по сторонах. Також може впливати на зміни розміру зіниць – водіям, що вживали алкоголь, може бути важче призвичаїтись до світла фар зустрічних машин.

Робить більш авантюрними та рішучими

Напідпитку водії більш схильні порушувати правила дорожнього руху – підвищувати швидкість, не пристібатися ременем безпеки чи ігнорувати дорожні знаки. Незалежно від того, скільки ви випили, сідати за кермо – невдале та вкрай небезпечне рішення. Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує,  – стверджує Уляна Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки треба часу, аби з організму вийшов алкоголь: розрахунки

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 серпня 2020
04 серпня 2020
31 липня 2020
30 липня 2020
15:40
24 липня 2020
23 липня 2020
15 липня 2020
09 липня 2020
02 липня 2020
28 червня 2020
27 червня 2020
26 червня 2020