Поділитись:

У Нововолинську зросла кількість неповнолітніх злочинців

Середа, 26 грудня 2018, 16:32

Працівники органів прокуратури Волині продовжують зустрічі з учнями навчальних закладів задля формування у підлітків правової свідомості, підвищення рівня правової культури та попередження асоціальних проявів серед неповнолітніх.

Особливо важливою така робота є в Нововолинську, де упродовж 11 місяців 2018 року спостерігається ріст злочинності серед неповнолітніх, – повідомляє прес-служба прокуратури Волині. 

До суду за цей період скеровано 8 обвинувальних актів щодо 9 підлітків, які вчинили 28 злочинів (торік – 3 обвинувальних акти щодо 4 неповнолітніх, які вчинили 8 злочинів).

Прокурор Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Олена Левчук завітала із бесідою на тему «Вчинення неповнолітніми злочинів. Причини та умови, шляхи подолання, відповідальність» до дев'ятикласників Нововолинського ліцею-інтернату, один із учнів якого нещодавно вчинив кримінальне правопорушення (погрожуючи насильством, вимагав у 13-річного хлопчика 500 грн).  

Прокурор детально зупинилася на особливостях та підставах кримінальної відповідальності неповнолітніх, наголосила на причинах та умовах, які сприяють скоєнню кримінальних правопорушень підлітками, та охарактеризувала найбільш поширені злочини, які вчиняють неповнолітні у Нововолинську

"Проводячи бесіди з учнями, ми намагаємося налагодити діалог – максимально доступно розповідаємо про необхідність дотримання вимог закону, про відповідальність за вчинення правопорушень і сподіваємося, що поширення серед підлітків такої інформації вплине на підвищення свідомості юних громадян та на зменшення злочинності у дитячому середовищі", – зауважила Олена Левчук. 

У ході бесіди ліцеїсти також переглянули фільм  про те, як відбувають покарання неповнолітні засуджені у виправних колоніях, а також змогли поставити лекторці запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

Зауважимо, що, реагуючи на ріст злочинності серед неповнолітніх у Нововолинську, прокуратура також скерувала лист про вжиття заходів щодо підвищення профілактичної роботи серед неповнолітніх начальнику Нововолинського відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції.

Різноманітні превентивні заходи правоохоронці планують проводити й у майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Передсвятковий "розводняк": волинян закликають остерігатися шахраїв

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 липня 2020
12:57
30 червня 2020
25 червня 2020
24 червня 2020
23 червня 2020
22 червня 2020