Поділитись:

Бюджет... і всім шампанського! Фоторепортаж із сесії Луцькради

Субота, 22 грудня 2018, 12:00

«Напевно на них так подіяв Вифлеємський вогонь, який передали пластуни», – подумалося, коли депутати Луцькради на сесії, що відбулася 21 грудня, без скандалів погодили низку програм.

Однак тільки до трибуни попрямувала начальниця управління бюджету та фінансів Лілія Єлова, зала ожила. 

«О! Бюджет! Бюджет!» – радів хтось із задніх рядів, немов дитина.

Тим часом Лілія Єлова розповідала, що у бюджеті Луцька на 2019 рік заплановано визначити доходи в сумі 2 599 675 290 гривень. Можливо, когось і образило б те, що його ніхто не слухає (хіба що окрім завжди ненаситних до новин журналістів), але не Лілію Єлову, яка навчилася абстрагуватися від цього хаосу.

Так і на останній сесії вона вперто доповідала про бюджет, незважаючи на "залиплих" в телефони депутатів, балаган, який стояв у залі, або ж на солодкоїжок з «Укропу», які шаруділи фантиками від цукерок.

«Вот я всегда говорил: депутаты приходят и уходят, мэры городов приходят и уходят, а Елова остается», – сказав їй депутат Микола Дендіберін.

Чимало запитань щодо бюджету, зокрема до начальниці управління освіти Зіновії Лещенко, (управління якої увірвало чи не найбільший шмат бюджетного торта) мала депутатка Алла Надточій.

Вона цікавилася долею незавершених ремонтів у школах, що буде з додатковими гуртками в садочках, і наголошувала на важливості фінансування медицини.

«Неймовірна четвірка» – депутати Костянтин Петрочук, Аркадій Соломатін, Сергій Була та Євгеній Ткачук час від часу (й традиційно) мали справу до того, що Алла Надточій щось говорить і постійно щось запитує.

Сергій Була помітно нервував від такого безкінечного потоку запитань. Однак Алла Надточій, як і Лілія Єлова, вміє абстрагуватися. За роки депутатства вона навчилася не зважати ані на підколи в.о. міського голови Григорія Пустовіта, ані на «злісне шипіння»  в її сторону чоловіків-депутатів.

Після декількох змін  головний фінансовий документ Луцька на 2019 рік проголосували

«Ви мені що тут влаштували!? Що влаштували, я питаю? Оце така ваша підтримка!?» – помітно роздратовано говорив Григорій Пустовіт в перерві до екс-радикалів, які в чомусь перед ним провинилися.

Ось так непомітно дістались і до питань фінансування ЛПЕ. Тут вже допитувався у директора Володимира Пуца «новенький» депутат Андрій Білан.  Він цікавився долею впровадження електронного квитка і 60 мільйонами гривень на тролейбуси.  Зі слів Володимира Пуца, ці 60 мільйонів підуть на сплату ПДВ кредиту 150 мільйонів гривень, який дає Європейський банк на купівлю тролейбусів. Нічого така сума ПДВ виходить, еге ж?

Далі сесійне засідання зарухалося швидше. До трибуни вийшов начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала, який зачитував «земельні» проекти рішень. Щоправда, не всі вони набирали голосів (принаймні ж одразу).

Тим часом в холі перед сесійною залою працівниці накривали святковий стіл та розливали в келихи шампанське. А депутатам все не вдавалося назбирати голосів на черговий «земельний» проект рішенння.

«Ну быстрее! Водка стынет!!!» – підганяв своїй колег невгамовний Микола Дендіберін.

«О Господи! Ну давайте ж завершимо цю сесію в цьому році»,  –  втомлено мовив до депутатів Григорій Пустовіт.

Врешті земельні питання домучили  – перейшли до депутатський запитів.

«Я своїх колег поважаю, а тому ось ці запити переводжу у звернення», – змилостився над непосидючими депутатами Аркадій Соломатін, піднісши над головою цілу пачку запитів, яких тепер не буде зачитувати та зекономить час.

На цій позитивній ноті остання сесія у 2018 році завершилася –  прозвучав Гімн України. Окрім святкового столу в холі, депутатів попереду чекає ще один рік їхньої каденції, який обіцяє бути не менш насиченим на події та бурхливі сесії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одна бійка, трохи крові і бюджет: якою була сесія Луцькради (фото, відео)

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 липня 2020
09 липня 2020
08 липня 2020
07 липня 2020
08:55
06 липня 2020
03 липня 2020
01 липня 2020
30 червня 2020
24 червня 2020
22 червня 2020
19 червня 2020
18 червня 2020
17 червня 2020
20:00
12 червня 2020