Поділитись:

На Волині склали список рослин, яким загрожує знищення

Субота, 15 грудня 2018, 09:29

Понад 160 видів рослин, які є рідкісними чи підлягають загрозі знищення, увійшли до переліку, який затверджуватимуть депутати Волинської облради.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів 14 грудня. Інформує ІА "Волинські новини".

Члени комісії рекомендували підтримати новий проект переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Волинської області.

Положення про перелік видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Волинської області, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення на території Волинської області, є основним документом, у якому містяться відомості про видовий склад рослин, які ростуть на території області і потребують охорони.

Охорона та відтворення популяцій видів рослин, занесених до згаданого переліку, забезпечуватиметься шляхом:

- встановлення особливого правового статусу регіонально рідкісних видів рослин, які не занесені до «Червоної книги України», але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення на території Волинської області, з метою збереження їх популяцій та середовищ існування;

- проведення наукових досліджень з метою розробки наукових основ охорони та відтворення згаданих видів рослин;

- проведення систематичного моніторингу за станом та чисельністю їх популяцій;

- створення спеціальних об’єктів природно-заповідного фонду з метою збереження популяцій рідкісних видів рослин та середовищ їх існування;

- врахування спеціальних вимог щодо охорони цих видів під час розміщення продуктивних сил, вирішення питань відведення земельних ділянок, розробки проектної, проектно-експертної документації та проведення оцінки впливу на довкілля чи стратегічної екологічної оцінки.

Підставою для занесення до переліку певного виду рослин є дані про чисельність його популяції та її динаміку, зміни умов існування, що підтверджують необхідність вжиття заходів щодо його охорони. Пропозиції про занесення видів рослин до переліку можуть вносити науково-дослідні установи, вищі учбові заклади, державні та громадські організації, науковці та окремі громадяни.

Пропозиція про занесення певного виду рослин до переліку має включати: наукове обґрунтування необхідності занесення цього виду до переліку, відомості про його минуле та сучасне поширення та території області, необхідні заходи щодо збереження та відтворення у природних або спеціально створених умовах.

Особи, винні у порушенні вимог охорони та відтворення видів рослин, занесених до переліку, притягаються до адміністративної, та іншої відповідальності відповідно до законодавства України

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 серпня 2020
08 серпня 2020
07 серпня 2020
06 серпня 2020