Поділитись:

Перебіг всеукраїнського страйку аграріїв у Києві і переможний фінал

Четвер, 17 грудня 2015, 16:33

Всеукраїнський аграрний страйк, ініційований профільними асоціаціями, на який із самого ранку під стінами Верховної Ради зібралося близько 7 тисяч аграріїв розпочався сьогодні, 17 грудня о 10 годині ранку.

Основна вимога страйкарів – зберегти пільговий режим оподаткування АПК, – повідомляє видання "Agraveri", яке пильно слідкує за розвитком подій в Києві.

До страйкового комітету, повідомляє видання, увійшли представники Аграрного союзу України, Асоціації свинарів України, Асоціації виробників молока, Української аграрної конфедерації, Всеукраїнської аграрної ради, Аграрної партії України, Асоціації птахівників України, Українського клубу аграрного бізнесу, Асоціації фермерів і приватних землевласників.

Страйкуючі наголошують, що запропоноване урядом скасування з нового року спеціального режиму ПДВ та спрощеної системи оподаткування сільгоспвиробників призведе до руйнування галузі, спровокує соціальну та політичну нестабільність в країні.

Через скасування спецрежиму ПДВ більше 100 тисяч українців втратить роботу через закриття агропідприємств і скорочення робочих місць у переробній галузі. Фермерські, сімейні господарства, малі і середні підприємці будуть знищені як клас. Зникнуть десятки тисяч робочих місць для самозайнятого населення, наголошують ініціатори страйку.

Також це призведе до зростання цін на продукти харчування – щонайменше на 30%. Це негативно позначиться на більшості українців і в свою чергу поглибить соціальну кризу. Відбудеться різке знецінення національної валюти через падіння виробництва у галузі, що формує третину ВВП і 40% валютних надходжень, переконують страйкарі.

Аграрії висунули вимогу депутатам ВР не підтримувати урядовий законопроект, що скасовує спеціальний режим ПДВ для аграрного сектору та відміняє спрощену систему оподаткування. Страйкарі попередили, що готові продовжити акцію на безстроковий термін по всій Україні та вимагати відставки уряду, якщо їхні вимоги не будуть виконані.

Станом на 12 годину, інформує видання "Agraveri", перед парламентом зібралося майже 15 тисяч чоловік з усіх регіонів України.

Страйкуючі тримали плакати із закликами до депутатів зберегти пільги. Аграрії принесли під Верховну Раду голови забитих корів та прикрасили ними ялинки. У разі скасування пільг утримувати велику рогату худобу стане не вигідно, кажуть виробники, прогнозуючи Україні дефіцит молока і м'яса.

Як наголосив, звертаючись до учасників акції, голова Всеукраїнської аграрної ради, екс-президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун, в Україні в 2015 поголів'я корів скоротилося на 400 тисяч.

На думку очільника Аграрного союзу України Геннадія Новікова, компромісним варіантом могло б стати запровадження податку з гектара.

"Це дозволило б збільшити базу оподаткування. Також аграрії були б захищені від корупційних схем. Проте Кабмін з нами не погодився", — зазначив Новіков.

"Нас хочуть залишити без спецрежиму ПДВ, який був узгоджений із СОТ. Зараз, напередодні початку дії зони вільної торгівлі з ЄС, скасування податкових пільг уб'є аграріїв", — додав очільник Аграрного союзу.

Видання зазначає, що акцію протесту підтримали в багатьох регіонах України. Зокрема, на Черкащині аграрії вивели на трасу Київ-Одесу сільгосптехніку, погрожуючи в разі скасування фіксованого сільськогосподарського податку і спецрежиму ПДВ перекрити рух автотранспорту.

За інформацією видання, учасники протесту звернулися з офіційним листом до депутатів, Кабінету міністрів і президента із закликом відхилити пропозиції Міністерства фінансів щодо скасування спеціального режиму ПДВ та фіксованого сільськогосподарського податку.

В 13:43 з'явилося повідомлення про те, що погоджувальна рада при голосуванні спікера парламенту Володимира Гройсмана прийняла рішення не підтримувати Податкову реформу Кабміну і заявила, що наступного року буде діяти поточний податок.

"Спецрежим ПДВ та ФСП для 4-ї групи зберігається в існуючому обсязі", – повідомив керівник Центрального апарату Аграрної партії України Денис Марчук.

Надрукувати
мітки:
коментарів