Поділитись:

Помер волинянин, один із засновників Української Гельсінської спілки

Четвер, 17 грудня 2015, 13:52

Сьогодні, 17 грудня, відійшов у вічність багаторічний борець за українську ідентичність та права українського народу, лікар-психіатр, який практично все життя провів у Луцьку, Євген Шимонович.

Свого часу Євген Михайлович стояв біля витоків однієї із перших патріотичних організацій – Української Гельсінської спілки на Волині. Також був ланкою "живого ланцюга" 1990 року, активно підтримував Помаранчеву революцію і Майдан, попри проблеми зі здоров'ям, – пише видання "Таблоїд Волині".

Зі слів тих, хто знав лікаря Волинської обласної психіатричної лікарні Євгена Шимоновича, він був одним із тих волинян, авторитет яких поширюється далеко за межами фаху.

Євген Шимонович народився 16 січня 1948 року в селі Льотниче, Володимир-Волинського району. Закінчив загальноосвітню школу в Нововолинську. Потому навчався у Львівському медичному інституті, який успішно закінчив і був направлений у Ківерцівську районну лікарню, а потім в обласну психіатричну лікарню №1, де працював донині лікарем. Стаж роботи – приблизно 40 років. Мав дружину, двох синів – Християна та Генріха, та трьох внуків.

Протягом тривалого часу важко хворів. Зі слів близьких лікаря, остаточно його здоров'я підірвала загибель у ДТП сина Християна – також відомого медика, одного із родоначальників екстремального велоруху.

Надрукувати
мітки:
коментарів