Поділитись:

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл – серед кандидатів на предстоятеля нової УПЦ, – ЗМІ

Четвер, 22 листопада 2018, 10:50

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл – один із найбільш авторитетних владик Київського патріархату, тож, ймовірно, його кандидатуру можуть розглядати як претендента на предстоятеля самостійної Церкви України.

Про це повідомляє "Українська правда".

Рішення про надання Томосу Українській Церкві формально буде рішенням Синоду Вселенського патріархату. Найближче його засідання заплановано вже на наступний тиждень – 27-29 листопада. На тому засіданні буде призначена на грудень дата проведення Об’єднавчого Собору в Україні, про що в патріарха Варфоломія заявили офіційно.

Оскільки до грудня інших засідань Синоду Константинопольського патріархату не заплановано, а томос мають надати до грудневого Собору в Києві, то найбільш імовірно, що томос Українській Церкві нададуть уже наступного тижня. 

Питання, хто ж очолить новостворену Українську Церкву, – одне з найбільш важких у переговорному процесі.

З одного боку, цілком очевидно, що предстоятелем стане котрийсь із очільників Київського патріархату. Інший варіант нереальний чисто арифметично.

Деякі російські ЗМІ писали, що очолити нову Церкву може згаданий митрополит Вінницький і Барський Симеон, якого начебто протегує сам президент Порошенко.

Навіть якщо відкинути явну конспірологічність цієї тези, то змоделювати хоч якусь ситуацію, за якої абсолютна більшість, яку на соборі матиме КП, проголосує за кандидата з іншого табору, фактично неможливо.

Інше питання – чи буде обраний керівником чинний Київський патріарх Філарет.

Речники Московського патріархату заявляли, а деякі російські ЗМІ поширювали певні "документи" – начебто підписані предстоятелями УПЦ КП Філаретом та УАПЦ Макарієм листи до Вселенського патріарха Варфоломія. У цих листах обидва нібито відмовляються від висування своїх кандидатур на керівника новостворюваної Церкви. Підтвердити достовірність цих "документів" наразі неможливо. Як і спростувати. 

Однак варіант, що нову Церкву очолить не патріарх Філарет, під час переговорів насправді розглядали.

Якщо таке станеться, то найбільш імовірним предстоятелем самостійної Церкви джерела УП вважають нинішнього патріаршого намісника, а фактично праву руку Філарета, митрополита Епіфанія.

Хоча його кандидатура, якщо і розглядатиметься, то буде не єдиною. Адже в КП є кілька інших впливових і авторитетних владик, як, наприклад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

"Чи дійде до того, що Філарет, за прикладом біблійного Мойсея, не увійде в обітовану землю, до якої тяжко і довго вів своїх людей, вирішить, швидше за все, він сам... Щодо висування його кандидатури Філарет двозначно заявив, що офіційно повідомить це Собору, "обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення та очікуючи від нього підтримки цієї позиції", – пише "Українська правда".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очолити нову УПЦ може екс-керівник Володимир-Волинської єпархії?

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:15
15 липня 2020
09:10
14 липня 2020
09:22
13 липня 2020