Поділитись:

У Національному банку України розповіли про ризик-менеджмент

Четвер, 14 квітня 2016, 17:16

Начальник Управління процесного менеджменту Національного банку України Інна Турченко розповіла про впровадження міжнародних підходів до управління операційними ризиками.

Основні проблеми ризик-менеджменту обговорили під час IV Щорічної Банківської Конференції "Управління операційними ризикамиˮ, – повідомляє Національний банк України на своїй сторінці у Фейсбуці.

Операційні ризики – це група ризиків, що виникають в процесі поточної діяльності (операцій) банку, це ризик прямих або непрямих втрат, викликаних помилками або недосконалістю процесів, систем в організації, помилками або недостатньою кваліфікацією персоналу організації або несприятливих зовнішніх подій нефінансової природи (наприклад, шахрайство або стихійне лихо).

Нова концепція впровадження міжнародних підходів до управління операційними ризиками передбачає чотири основні напрямки:

  • вдосконалення системи управління безперервністю діяльності, як одного із ключових пріоритетів.

Головним інструментом управління безперервністю в банках є розробка плану безперервності діяльності – Business Continuity Plan (BCP). Важливою умовою ВСР є всеосяжне охоплення усіх ризиків банку, а також координація внутрішньобанківських та зовнішніх дій, тобто взаємодій з контрагентами.

  • Запровадження "best practiceˮ з управління операційними ризиками та розробку основних інструментів контролю операційного ризику, серед яких RCSA (оцінювання ризиків та контролів), збір статистики щодо подій операційного ризику, відстеження ключових індикаторів ризику;
  • впровадження управління внутрішніми процесами НБУ, а саме їх оптимізація та автоматизація;
  • розвиток системи внутрішнього контролю.

"Керівництво Національного банку приділяє значну увагу питанням ризик-менеджменту. Національний банк продовжує впровадження міжнародних підходів до управління операційними ризиками, в тому числі і для комерційних банківˮ, – наголосила Інна Турченко.

Вона порекомендувала банкам звернути увагу на проект нового документу Базельського Комітету з управління операційними ризиками – Review of the Principles for the Sound Management of Operational Risk, та запропонувала учасникам фінансового ринку активно співпрацювати в частині обміну досвідом щодо управління операційними ризиками в банківському секторі.

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 січня 2020
08 січня 2020
07 січня 2020
31 грудня 2019
29 листопада 2019
18 листопада 2019
30 жовтня 2019
26 жовтня 2019
25 жовтня 2019
24 жовтня 2019
04 жовтня 2019
27 вересня 2019
24 серпня 2019
06 серпня 2019
26 липня 2019