Поділитись:

Вчителям, які не пускають учнів у туалет, загрожує звільнення, – юрист

Понеділок, 12 листопада 2018, 18:02

Вчителя, який не дозволив учню вийти в туалет під час уроку, можуть звільнити за аморальну поведінку та жорстоке поводження.

Про це розповів юрист громадського об’єднання “Батьки SOS” Роман Бондаренко у мережі Facebook.

Зі слів юриста, у Конституції України немає такої прямої статті, проте у цьому випадку застосовується норма, що "ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому поводженню, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню".

Учень не повинен питати дозволу, щоб вийти у вбиральню – він може мовчки піти.

"Дитячий сором, біль, фізіологічні і моральні травми. Заради чого? Щоб привчити до дисципліни, чи, може, щоб насолодитися владою над меншими і слабшими. Як же людяність, доброта, любов. Цього мають навчати в школі чи, може, ненависті до вчителів?.. От як батьки мають переконати дитину, яка, вибачте, не встигла добігти, через те, що педагог не випустив її до туалету, поважати того педагога?" – пише юрист.

Роман Бондаренко зазначає, що ігнорування фізичних потреб дитини (заборона піти до туалету) – жорстоке поводження з дітьми і трактується судами, як аморальний проступок, що є підставою для звільнення педагога/вихователя.

Наприклад, в  Івано-Франківській області вчитель під час уроку не відпустив дитину в туалет, що завдало неповнолітній учениці фізичного болю, психологічних страждань. За це педагога звільнили. Згодом апеляційний суд, куди звернувся вчитель, залишив це рішення без змін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині судять батьків, які не пускають дітей в аварійну школу (відео)

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
31 березня 2020
28 березня 2020
25 березня 2020
20 березня 2020
11 березня 2020
09 березня 2020
06 березня 2020
05 березня 2020
04 березня 2020
03 березня 2020