Поділитись:

Децентралізація: село на Волині хоче не приєднуватися, а приєднувати

Понеділок, 12 листопада 2018, 08:56

Децентралізаційна карта області не має «білих плям», але не всі сільські ради, як-от, наприклад, Любитівська, що на Ковельщині,  погоджуються із затвердженими змінами до Перспективного плану формування територій громад.

Річ у тім, що Любитівська ОТГ була у Перспективному плану до 2017-го, втім, утворити її, як із об’єктивних, так із з суб’єктивних причин, на жаль, не спромоглися, – повідомляє регіональне відділення Асоціації міст України. 

Торік Кабмін визнав цю ОТГ неспроможною надавши статусу «білої плями», а цьогоріч, згідно із затвердженими останніми змінами до Перспективного плану Волині, Любитівську сільраду віднесли до Колодяжненської ОТГ. Така перспектива любитівців не надто потішила, тож у них визріла ідея вдруге спробувати створити свою ОТГ. Щоб оцінити наскільки це можливо, багаторічний сільський голова Віктор Павлов запросив до Любитова з виїзною консультацією Василя Грома та Валентина Малиновського, консультантів Асоціації міст України, що діють на Волині в межах проекту «ПУЛЬС», який АМУ втілює за підтримки USAID.

Консультант з правових питань Валентин Малиновський наголосив, що є два варіанти розвитку подій – приєднуватися, згідно з Перспективним планом, до Колодяжненської ОТГ чи відновлювати свою. Втім, щодо другого варіанту, він попередив любитівців, що створити Любитівську ОТГ у форматі, який був до 2017 року їм не вдасться. Хоч і мають непогано збережену інфраструктуру, гарне географічне розташування, дещо у власній скарбниці, для визнання спроможною не вистачає населення. Здійснити задумане вдасться тоді, коли переконають Зеленську сільраду Ковельського району господарювати спільно, а згодом підсилять себе ще й #Озерянською громадою, що на Турійщині.

У такому форматі Любитівська ОТГ мала б понад 5 тисяч 700 осіб населення і непогану податкову базу, але всі процедури внесення до Перспективного плану та об’єднання треба встигнути пройти якнайшвидше, щоб у квітні чи хоча б у жовтні 2019-го провести вибори. Консультант з бюджетних питань Василь Гром, вважає, що задля збереження і відродження інфраструктури Любитова, варто було б створити одну велику ОТГ із населенням у 10 тисяч осіб, але колодяжненці випередили сусідів. Втім, за його підрахунками громада у форматі із Зеленою та Озерянами, має право на існування. Вона в фінансовому плані буде на рівні з Колодяжненською ОТГ, а головними її козирям для розвитку можуть стати земля, добре збережена інфраструктура, наявність залізниці та близькість до міжнародної траси, що веде в Європу.

"Підґрунтя фінансової спроможністі Любитівської ОТГ у форматі – Любитівська, Зеленська та Озерянська сільради – якщо взяти до уваги всі фінансові складові: майнові податки, єдиний податок, ПДФО та інше не гірше, а то й краще, ніж у сусідів, бо не так пахне бензином, – зауважив Гром. – Тож усе у ваших руках, від вас залежить, щоб мрія жити у Любитівській ОТГ не стала блефом". 

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 липня 2020
15:10
06 липня 2020
05 липня 2020
04 липня 2020