Поділитись:

Супрун розповіла, скільки молока можна пити

Четвер, 08 листопада 2018, 19:32

Молоко та молочні продукти – те, що є в нашому раціоні від народження, та досить звична для нас їжа. Водночас існує багато міфів та тверджень щодо користі та шкоди молока, і в цілому щодо його природності для організму людини.

Про це у Facebook повідомляє в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун

Як йдеться у повідомленні, деякі дослідження вказують, що корисна мутація, яка дала нам можливість без проблем споживати молоко, відбулась, з точки зору еволюції, відносно недавно – приблизно в період одомашнення корів та кіз. З того часу молоко стало важливою складовою раціону, як хороше джерело поживних речовин, кальцію та вітаміну D.

Молоко містить молочний цукор – лактозу, і для її розщеплення та подальшого засвоєння необхідно виробляти фермент лактазу. Цей фермент розщеплює дисахарид на моноцукри, які всмоктуються в кишківнику та засвоюються нашим організмом. Якщо така схема в організмі не спрацьовує – цукор не всмоктується і дістається мікроорганізмам нашої мікробіоти. Вони споживають лактозу та утворюють велику кількість газів, що є класичним симптомом при непереносимості лактози.

Вироблення лактоази відбувається у всіх ссавців у ранньому віці, водночас її активність з віком часто знижується. Тому “сприйняття” молока та молочних продуктів відбувається у всіх людей по-різному.

На сьогодні близько 75 % дорослого населення мають знижену здатність перетравлювати лактозу в дорослому віці. Картина також різниться і глобально – лактозна непереносимість характерна для більш ніж 90 % жителів північноамериканського континенту та Китаю, а на півночі Європи – люди перетравлюють її найкраще.

Якщо ж у вас є проблеми із засвоєнням лактози, експерти радять: 

  • Надавати перевагу молочним продуктам без лактози (продукти майже не відрізнити на смак, втім безлактозні можуть бути трохи дорожчі).
  • Споживати мало молочних продуктів, проте регулярно.

Як приклад, Супрун наводить дослідження Американського національного інституту здоров‘я. У ньому вказано, якщо вживати за один прийом їжі не більше 12 г лактози (приблизно 1 чашка молока, або 2 чашки йогурту), то симптоми лактозної недостатності будуть мінімальні, чи не спостерігатимуться. 

У деяких дослідженнях вказано, що якщо є непереносимість лактози, існує сенс в помірних кількостях, але часто вживати кисломолочні продукти, що містять живі лактобацили та біфідобактерії. Адже саме вони здатні переробляти лактозу із найменшим газоутворенням.

Людям, які не мають проблем з непереносимістю лактози, все одно варто пам’ятати, що слід дотримуватися помірності при споживанні продуктів з молока, особливо, з високою жирністю.

Існують різні рекомендації щодо вживання молочних продуктів. Світові організації в галузі харчування рекомендують вживання 2-3 порцій молочних продуктів в день (одна порція, в даному випадку, прирівнюється до приблизно склянки рідкого продукту, або 40 г – для твердого сиру).

Молочні продукти можна і треба вживати, але вони не мають бути основою раціону. Якщо ви відчуваєте дискомфорт після вживання таких продуктів, варто проконсультуватися зі своїм лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не можна зовсім відмовлятися від хліба чи картоплі

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 серпня 2020
04 серпня 2020
24 липня 2020
02 липня 2020
18 червня 2020
01 червня 2020
27 травня 2020
08 травня 2020
05 травня 2020
29 квітня 2020
20 квітня 2020
03 квітня 2020
02 квітня 2020
30 березня 2020