Поділитись:

Як соромив та хвалив Савченко голову Луцької РДА Тараса Яковлева (репортаж)

Вівторок, 06 листопада 2018, 14:25

«А нащо вони його міняють перед виборами? Тож кілька місяців залишилося, а потім всіх позвільняють», – питає мене друг, коли кажу, що йду на представлення нового голови Луцької райдержадміністрації Тараса Яковлева.

Міркую: «Може якраз перед виборами і міняють, може попередник засидівся. Та й, знаєш, весна довга може бути».

Отож, 6 листопада, на вулиці Ковельській до приміщення Луцької райдержадміністрації під’їхало більше машин, ніж тут паркуються зазвичай. У холі на першому поверсі в таблиці з графіком прийому громадян напроти посади голови Луцької РДА вже нове ім’я – Тарас Яковлев.

«О, телебачення до нас прийшло», – каже якась працівниця. Обертаюся – дійсно, в двері заходить кілька операторів та журналістів. Піднімаємося на третій поверх, де у залі засідань і має бути весь офіціоз.

«112-тий приїхав», – каже хтось з працівників. Зізнаюся, сама часто плутаю назви. Для центрального каналу надто дрібна подія, приїхав місцевий «12 канал» і інші майже усі місцеві телеканали.

Кидається в очі гасло у холі «ВІДМОВСЯ ВІД ВИРІШЕНЬ ПИТАНЬ ЧЕРЕЗ ХАБАР!».

Ще до 10-ої зал майже заповнений. Тут представники апарату, місцевих ОТГ, духовенства, депутати райради. Одне слово – всі свої.

Нарешті в залі з’являється винуватець події у супроводі з головою Волинської облдержадміністрації Олександром Савченком та головою райради Валентином Приходьком.

«Ух ти!», – вітає Савченко журналістку зі «Сфера-ТВ» Вікторію Притулюк.

«Всі готові?», – піднявшись до трибуни, продовжує він.  

«Так!», – гукає хтось у залі. І представлення починається, однак не з усмішок та бесід – а хвилини мовчання за загиблим солдатом Максимом Пасичнюком з Волині, тіло якого якраз привезли до Луцька.

Після паузи Тарасу Яковлеву вручають посвідчення і своє слово каже губернатор.

Почав з далека: перебираючи пошту, отримав листа від прокуратури. Ті пишуть про одного з депутатів обласної ради, який недоплачує за оренду землі десятки тисяч гривень в рік.

«Думаю, якщо прокуратура добре і предметно візьметься за Луцький район, то буде те саме. Я у цьому навіть не сумніваюся», – коментує Савченко.

Він дає зрозуміти Яковлеву, що ці питання повинні бути основними на його посаді. Його попередник, зі слів Савченка, більше дбав про себе.

Потому йде низка компліментів в сторону Яковлева. Його для присутніх у залі Савченко називає «повністю ваш», каже про щирість намірів та бажання працювати і те, як це імпонує губернатору.

А потім озвучує несподівані мінуси Тараса Яковлева:

«Так, мені не подобається, що він не знає англійської мови. Значить, десь ледачий. Вибачте, за не зовсім офіційне слово. Бо я ще розумію себе у 60 років. І то словник на столі лежить, інколи щось почитую. Не розумію, чому він цього не зробив. Вже всі були умови», – каже Савченко і зізнається, що знання мови є для нього критерієм при відборі на роботу молодих людей.

Пояснює, що це свідчить про ставлення до життя, професіоналізм. І натякає, що якщо у Тараса Володимировича є амбіції мати вищу посаду, аніж голови РДА, яку в перспективі ліквідують загалом, треба над мовним питанням працювати.

Потім говорить за польську: «Як же ж він євробляхи ганяє, якщо він польської не знає?! Я так, умовно».  

У залі негучний сміх, у Яковлева трішки спантеличений вигляд. Але жодного слова у відповідь. Схоже, він звик до почуття гумору свого шефа і розуміє, що це жарт. Із часточкою правди, звісно.

(Пізніше, після представлення, у розмові з "Конкурентом" Яковлев скаже, що його авто має українські номери, а мови він свідомо не вказував, хоч і знає їх на розмовному рівні. Аргументує, що вказавши знання якоїсь мови в резюме, це треба якось доводити документально, наприклад, сертифікатом. Можливо, навіть проходити інтерв’ю з носієм мови.

«Якось же ж я жив в Америці місяць!», – сміється Яковлев.)

Спітч Савченка вальсує від виборів ОТГ до філософських тем.

«Усім, кому більше 30-ти, треба про душу думати. Як правило, ми про неї починаємо думати, коли надходять дискомфорти якісь, болячки, то ми звертаємося до церкви. Я не агітую за щось. Але це все віддається. Не є глибоко віруючою людиною, але воно віддається», – дивиться у зал голова ОДА.

Він говорить про призив до армії, падіння патріотизму, війну, землю для атовців. Пізніше у залі ще кілька раз будуть піднімати це питання присутні. Комусь землю не дали, комусь дали у таких місцях, де важко ту землю обробити чи взагалі нереально.

По тому слово бере Тарас Яковлев. Почувається впевнено, говорить мало. В той час про щось перешіптуються Савченко з Приходьком.

Яковлев каже, що зі всіма тут знайомий, завірений у підтримці. Додав, що протягує руку дружби всім ОТГ, сільським радам і дав слово, що буде для них другом та колегою.

Пізніше про те, що мати в Луцькому районі два гетьмани недоречно, говорив голова райради Валентин Приходько. За дорученням голів сільрад та депутатів, дарує Яковлеву букет. Той кладе квіти позаду на стільці.

Після ще кількох питань із залу, Савченко резюмує: «Все. Треба працювати». Присутні розходяться, хтось вітає Яковлева особисто, голову ОДА затримують телевізійники.

Усе закінчилося менше, як за 40 хвилин. Можливо, ми не часто буваємо в стінах Луцької РДА, але атмосфера змін тут якась на диво спокійна. На відміну від стін Луцької міської ради, чи Волинської обласної, все якось по простому. Можливо, то лише на перший погляд.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Тараса Яковлева призначили головою Луцької райдержадміністрації

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 травня 2019
19 лютого 2019
18 лютого 2019
11:05
17 лютого 2019
20:40
14 лютого 2019
10:00
24 січня 2019
06 листопада 2018
01 листопада 2018