Поділитись:

Волиняни увійшли в ТОП-100 найбагатших українців (інфографіка)

П'ятниця, 26 жовтня 2018, 02:37

Стало відомо, хто найбагатший в Україні – опубліковано щорічний рейтинг 100 найбагатших українців.

Його склало видання Новое время, повідомляє Економічна правда.

Сто найбагатших українців сконцентрували у своїх руках 37,5 млрд доларів – це половина всього держборгу країни, відзначає НВ. Вони збільшили швидкість, з якою приростають їхні сумарні статки, – з торішніх 33% до нинішніх 43%.

Видання зазначає, що ці статки зростають у 12 разів швидше за ВВП України.

До першої 50-ки увійшли і волиняни: Степан Івахів (Континіум). Зі 116 млн доларів він опинився на 43-му місці. Сергій Лагур (теж з Континіума) зі 102 млн доларів опинився на 57-му місці. А сім′я покійного Ігоря Єремеєва, у порівнянні з 2017 роком, збагатилася на 2 %. Зі 111 млн доларів вона займає 48-ме місце. Статки Петра Димінсько впали на 42 %, але і це не завадило йому потрапити в топ найбагатших: у нього – 82-ге місце.

Рінат Ахметов – беззмінний №1 рейтингу. Завдяки зростаючому попиту на метали його статки зросли відразу на 76%, на 5,3 млрд доларів.

На другому місці – Віктор Пінчук. Оцінка його стану хоча і не повернулася до показників докризового 2013 року, але виросла на 87%.

Топ-3 замикає Вадим Новинський, якому належить Смарт-Холдинг, котрий володіє 25% Метінвесту Ахметова.

На четвертому місці – Геннадій Боголюбов. Оцінка його стану виросла завдяки гарним показникам неформального феросплавного холдингу Привату.

Боголюбов з Коломойським, який посів п'яте місце, контролюють основні активи в цьому секторі економіки країни.

Коломойський, Боголюбов і Олексій Мартинов в кінці 2016 року втратили свій найбільш публічний актив – націоналізований Приватбанк. Але завдяки своєму великому феросплавному бізнесу зуміли відновити свої позиції.

На шостому місці – Петро Порошенко. У цьому році його капітал зріс на 10% і склав 1,1 млрд доларів.

На сьомому місці Костянтин Жеваго, акціонер холдингу Ferrexpo. Його стан – пряма похідна ціни на залізну руду. НВ повідомляє, що за рік вона скоротилося на чверть, але бізнесмен не покинув клуб доларових мільярдерів.

Восьме місце посів Юрій Косюк. Жителі Євросоюзу звикають до української курятини, а мажоритарний акціонер її виробника, компанії МХП, зміцнює свій фінансовий стан.

Дев'яте місце посів один із найменш публічних бізнесменів України, "людина-тінь" в тріо з Коломойським і Боголюбовим – Олексій Мартинов. Метали і нафтопродукти зростають в ціні на світовому ринку і забезпечують зростання його добробуту.

Топ-10 замикають Галина і Олександр Гереги. Практично будь-яка людина, що живе в Україні, хоч раз в житті побувала у статусі їхнього клієнта, зазначає НВ. Мережа будівельних гіпермаркетів Епіцентр-К і Нова лінія – найбільша у країні, її магазини добралися вже до райцентрів. Успіх мережі і аграрного бізнесу подружжя дозволив їм задуматися про придбання футбольного клубу Карпати.

Нагадаємо, майже 42,2 мільйона людей у світі є мільйонерами, за останній рік їх стало більше на 2,3 мільйона.

В Україні в 2017 році стало більше мільйонерів – доходи в розмірі понад 1 млн гривень задекларували 4,063 тисяч платників, наймолодшому з яких – 7 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕ ЗАРОБЛЯЮТЬ БІЛЬШЕ: ЯК ЗМІНИЛИСЯ ЗАРПЛАТИ УКРАЇНЦІВ У 2018 РОЦІ (ІНФОГРАФІКА)

Надрукувати
мітки:
коментарів
10:16
20 вересня 2020
19 вересня 2020
12:00
18 вересня 2020
12:50
17 вересня 2020